bugün

fenerbahçe galatasaray maçları sonunda ortamdaki muhabbeti doyasına yaşayan, andan zevk alan taraftardır, galatasaraylı bile olsa...

mesela; maç bitmiştir:

fenerli: abi biz yenmekten sıkıldık siz yenilmekten sıkılmadınız bea! zevk verin azcık...
cimbomlu: ya olum artık başka meşkale bulun kendinize, anladık, olmuyor işte...
*
haftaya şampiyonluğunu kutlayacak fenerbahçelilerle birlikte kutlama yapabilecek olgunluktaki diğer takım taraftarlarıdır.
şampiyonluğu doyasıya kutlayarak eğlenecek olan fenerbahçe taraftarıdır.
avrupada düştükleri durumu ve kazanabildikleri tek şey olan türkiye de lig şampiyonluklarına dünyanın en önemli kupasını almış gibi sevindiklerini görünce 'lan ne sevimli şeylersiniz siz' gibi çeşitli şekillerde onlarla eğlenen insandır.

(bkz: fikrimiz değişmedi hala öylesiniz)
taşak geçmeyi* bilen insandır.*
her geleneksel terbiye sonrası "tek hedefiniz bizi yenmek yea" diye ağlayanların, ligde boyunun ölçüsünü alınca bu kez ağlama temalarını değiştirip " tek hedefiniz lig şampiyonluğu olum" diye zırlamasına şahit olan ve bunu sağlayan fenerbahçe ye de minnet duyan insandır. bizim fener in tek hedefi de nedense mor melislerin ağlamalarına göre değişiyor. bi hazmedin lan, fenerim kime çaksa en çok niye siz ağlıyorsunuz anlamadım gitti. hadi fener tek "hedefi" olan şampiyonluğa gidiyor, sizin fos galacticos ne alemde?

neyse bize düşen de, "tek hedefimiz" olan lig şampiyonluğuna giderken, mor şirinlere 3.lük yarışında başarılar dilemek oluyor. gerçi sizin vizyon geniş di mi hacı, şampiyonluklarda falan gözünüz yok.

(bkz: fikrimiz değişmedi hala morsunuz)*
fenerbahçeyle eğlenmesini bilen ancak fenerbahçe taraftarıdır.
ayrıca bildim (bkz: gerizekalı)sın. anlarmısın bilmem ama bende fenerbahçeliyim.
her defasında döt olmayı da öğrenecek olan insandır. mal ortada anacığım. şimdi eğri oturup doğru konuşalım. başarının tek adı fenerbahçe! hem bir fenerbahçeli olarak en gözde lafımızı söylüyorum; biz adımızı bir maçla duyurmadık ki bir maçla kaybedelim yavrum! hadi siz eğlenin öyle kendi halinizde bakayım. *
Bir süre önce göğsünü gere gere lig şampiyonluğuna yürüdüklerini söyleyip son maçta bir kez daha madara olan fenerbahçeli tayfanın düştüğü duruma bakıp John Benjamin Toshack geçen insandır.
kendi takımlarıyla mutlu olamadıkları için bir bu yol kalmıştır.