bugün

aslında başlık şöyle olucaktı. femizim kadınlara yönelik pozitif cinsiyet ayrımcılığıdır.

modern toplumlarda kadın ve erkeklerin hakları eşittir ve
yasalar kadınların haklarını korumaktadır.

bunun dışında kadınların haklarını savunmanın ne amaçla yapıldığını anlamakta zorlanıyorum.

Feminizm kelimesi kadını, kanunlar karşısında bile erkeğe karşı aslında alt konumda olduğu algısını oluşturmaktadır.

Femistim diyen birisi aslında kadını, ekstra savunulması gereken bir tür konumuna getiriyor ki
bu kadın için aşağılayıcı bir durumdur.
feminizmi g.tünden anlayan kişinin beyanesi.
yav he he.
feminzm kadar genelleme bir bakış açısı olamaz. yav kardeşim, bi erkek var, bir de erkek var, her adam aynı kafada değil ya. bir adam kadını tokatlıyor, bi adamda karısına arabadan insin diye kapıyı açıyor. şimdi hangisi haklı? ikiside değil, ama kapıyı açan erkeği feministler tercih eder, hayırdır eşit değilmiyiz? kapıyı kendiniz açın o zaman amk. mutlak eşitlik isiyorsanız, kusura bakmayın ama yarrrra yediniz. bence fazla kasmayın, böyle olduğuna dua edin zaten erkeklere yeterince çektiriyorsunuz.(feministlere söylüyorum)
Feminizmi erkek düşmanlığı olarak görenler kadar kendini erkekten üstün görmek de hatalıdır. Öncelikle kadın- erkek eşitliğidir. Gerçekten bu fikri benimsemiş bir kadın sizin onu hor görmenize de karşı çıkar bir yere gidildiğinde hesabın erkek tarafından ödenmesine de.

Bir de kanunlarımızda eşitiz bıdı bıdı diye konuşuyorsunuz allah aşkına nerede yaşıyoruz bilincine varın. Hala daha kız dediğin okumaz diyenler var, ' annelik bir kadının tek kariyedir' diyen bakanlar var ' kadın erkek eşitliği fıtrata aykırı' diyen bir cumhurbaşkanı!

Kim eşit söylesene?

Öyle lafta bitmiyor hiç bir şey.
Günümüzde yaşanılan feminizm ırkçılıktır; çünkü çoğu gerizekalı feminizmi kadınlar, erkeklerden üstündür gibi algılıyor. Oysa feminizm eşitliği savunur:

Kadın ve erkek eşitliğini.
Feministler belki fanatiktir, doğrudur çoğu öyle. Ama feminizm fanatiklik değil, kadınların isyanıdır.