bugün

kimsenin karşı gelemeyeceği gerçektir. fettoştan da, sülüklerinden de nefret ediyorum. ancak bu ülkeyi yönetmeyi gerçekten de bu adamlar hakediyor gibi geliyor bana. neden diyeceksiniz hemen açıklayayım. ben bugüne kadar zafer, başarı, fen bilimleri gibi dershanelere gittim. hepsi bildiğiniz üzere kendilerine atatürkçü gençlik yetiştiren eğitim kurumu diyen yerler. bir diğer deyişle solcu dershaneleri. solcu veya sağcı olabilirler mesele bu değil. ancak bu dershanelerde gördüğüm samimiyetsizlik bu tiplerden, bu dershaneler ve bu dershanelerin zihniyetinden nefret etmeme neden oldu. öncelikle buradaki çoğu kişi bilir ki fem dershaneleri öğretmenleri özel kurs vermez, veremez. bu yüzden bunlara dershanede sürekli rastlar, dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. ancak aynısı bu diğer dershaneler için geçerli değil. işine geldiğinde dibine kadar atatürkçüyüm diyen, sağına soluna atatürk rozetleri takan bu kişiler konu eğitime geldiğinde önce cebe bakıyor. dolu bir cüzdan mı boş bir cüzdan mı? ben bu dershanelere gittim belirttiğim gibi. annem yarı özel yarı devlet bir yerde çalışan biriydi, babam ise vefat etmiş bir emniyet mensubuydu. kısacası orta direk bir ailenin çocuğuydum. diğerlerinde olduğu gibi bunda da aynısı oluyordu. soru çözdürmek için hoca aradığımda hiçbirini bulamıyordum. sebebi ise belliydi: özel kurs. dershanede bunları bulduğum zamanlarda ise öncelik başkasında oluyordu. ya babası bir firma sahibiydi, ya da bir başka ensesi kalın. hayır burada zengin düşmanlığı yapmıyorum, yapmam da zaten. insanlar kazansın, allah daha çok versin. ama insanın kendine eğitimci diyen kişiler tarafından böyle muameleye uğraması koymuyor değil adama. ha buradan başarıya nereden bağlantı yapacan diyorsan işte yukarıda yazdım aslında. gerçekten emek verecek, götünü yırtacak olan adamı siklemiyorsun, özel ders verecem diye yeri geliyor derse geç geliyorsun ve sonra başarı bekliyorsun? sonra atatürkçü diyorsun kendine utanmadan. sonra utanmadan fettullah şöyle böyle diyorsun. evet fettullah öyleyse sen de onun gibi olmayan ancak onun gibi başarılı olacak öğrenciler yetiştirmeye çalış ne dersin? atatürkçülük öğretmenlik adı altında para uğruna herşeyi siktiretmek değildir.
diğer dersaneler öğrenciyi bir sınava hazırlarken fem 2 sınava hazırlar.işte budur.
iyi beyin yıkayabilen insanlardan oluşan bir kurum oldukları için, aklı fikri gezip tozmakta, sevgili yapmakta olan ergenlerin beyinlerini de çalışmak, daha çok çalışmak, hep çalışmak şeklinde yıkamalarından kaynaklanmaktadır. başka bir sebep aranmamalıdır.
adam çalışmış başarılı olmuş bir kısmı bunu neden yanlıs algılar yanlıs yorumlar dershanenın amacı nedır ögrenciye basarı saglamak e demek ki ortada bır basarı söz konusu dershane amacına ulaşmıs ki kaldı ki ilk binde bir çok farklı dershanenin adı geçmekte neden a dershenesı b dershanesı degılde burası bu kuruma sempati duydugumdan degıl ama bırakın böyle boş genellemeleri.*
özel teknikleri olduğu için hiç de garipsenmeyecek durumdur,şahsen liseyi bu dersanenin türevleri sayesinde kazandım ,şimdi ise uğura gidiyorum .sürünüyorum o ayrı..öncelikle başarı sebeplerinden biri daha genç yaştayken çıkmak ,sevgili sahibi olmak gibi uğraşların günah ,çok kötü vs. şekilde gösterilmesidir.kamp yapılan gecelerden birinde "abi" adı verilen çocukların ahiret ve oks-öss eğitiminden sorumlu şahıs arkadaşın dinlediği rap müziği farkeder ve dinlememesini öğütler "günah mı?"diye soran arkadaşa da "değil ama günaha götürebilir" tarzında bir cevap verilir.günlerden bir gün elimdeki savaş ve barış kitabını gören abi "bunu askerde okursun şimdi risale okuman lazım" şeklinde bir laf eder.başarıyı garantilemek için yapılabilecek olaylardan biri devamlı ikram ve hürmettir,ancak bunu haketmek için vitrin sınıfında olmak gerekir bu açıdan baya ballıydım hani...hergün ısmarlanan kebaplar ,fen zümresini emrine amade etmeler fln.zümre odasına kendi kişisel odam muamelesi yapmıştım şahsen ,anahtarı bile bendeydi....bu örnekler çoğaltılabilir ,yani diğer dersanelerin fem kadar başarılı olması için çok büyük finansal yatırım gerek.fem de bu işler mütevelli abiler denen esnaf cemaat üyeleri tarafından karşılıksız olarak finanse edilir çünkü....