bugün

tabi fazıl say dayatılan yaşam biçimine karşı çıkan kimselerden.bakanın istediği karşı çıkmadan biat eden gençlik için kötü örek oluşturuyor demesi normal.vatanını seven, falan hep hikayedir.
Fazıl say bu ülkede örnek alınabilecek bir kaç insandan biridir.
--spoiler--
Hayalindeki gençliği tarif ederken, “Dinine, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesillerin inşası için çabalıyoruz” diyen Bakan Kılıç, sanatçı Fazıl Say’ı gençliğe "kötü örnek" olarak gösterdi.
--spoiler--

--spoiler--
“Fazıl Say iyi bir sanatçı, aydın kabul ediyorum. Benim hayalini kurduğum gençlik için kesinlikle bir rol model olamaz. Kendi değerleriyle yabancılaşmaması gerekir. Kendi değer sistemine sahip ve onunla gurur duyan nesillerin inşasıyla biz gurur duyuyoruz. Bu coğrafyanın meydana getirdiği değerleri küçümseyen kendi insanına soykırım suçlusu muamelesi yapabilen kendi insanını horlayabilen… Siz bu coğrafyanın değerlerine saygı duymayacaksınız da kimin değerlerine saygı duyacaksınız?”
--spoiler--
Öncelikle sarfedilen bu sözlere karşılık fazıl say'ın bir bakan tarafından hiç mi hiç anlaşılamadığı ortada olmakla beraber say'ın son yazdığı yaızsıyle örneklendirerek;

--spoiler--
Evet hatalı bir laf ettim sana, evet ofkeliyim sana, cunku sen beni hic bir zaman anlamaya calismadin, cunku sen beni hep “oteki” olarak gordun, “bati usagi” dedin- “elitist” dedin- “kafir” dedin- “bati kulturunun taklidi” dedin- “bizden degil” dedin- , ya da hep kactin, hep siyrildin, yuzlesmedin, umurunda olmadi, umurunda olmadi ne Nasreddin Hocanin danslarini bestelemem, ne Kara Topragi, Veysel’i, Dede Efendi’yi, Istanbul Senfonisini, Nayzim Oratoryosunu, Altiok’u, Turgut Uyar’i Yunus Emre’yi bestelemem,Mezopotamya’yi, Hezarfen’i, piyanoda dunya birinciligi almami, dunyanin her yerinde bir turk olarak verdigim konserlerimi, Anadolu turnelerimi, sana hep elimi uzatmak istememi, hic birisi umurunda olmadi, sen hep manipulasyonlar icindeki medyani dinledin, bir kere bile gercegi gormedin, Vatan haini degilsin elbette..
--spoiler--
Kendi değerlerinden -güya- yabancılaştığını ve gençlere kötü örnek olarak yabancılaştırdığını beyan eden bir bakanın bunları gözardı etmesini yadırgıyorum.Kendi değerlerinden yabancılaşan bir sanatçı olarak mı Nasreddin hocanın danslarını;kara toprağı,veyseli,yunus emreyi besteliyor,Anadolu turnelerini düzenliyor.Kişileri din,dil,ırk ayrımına sokmadan,yaftalamadan ne yaptıklarıyla ilgilenen bir dünya yaratmak adına çok doğru bir yolda ilerliyor sayın say.Sizin gibilere dur diyebilmek,fikirleri açıkça beyan edebilmek adına gençlere aksine fazlasıyla iyi örnek olduğunu düşünüyorum.Fikir özgürlüğüne saygı duymayan(!) bir ülke ekonomomik olarak, bilimsel açıdan(!) ne kadar ilerleyecek olursa olsun geri kalmışlıkların en önündedir.insanları neye inanıp inanmadıklarıyla suçlayan* sizler bunu yaparak gençlere kötü örnek olduğunuzun bir an önce farkına varmalı,dinine,diline,vatanına ve bayrağına değil kim olduğuna bağlı olmakla ufkunu genişletebilecek gençler yetiştiriniz.
her genç bir fazıl say olsa keşke, kötü olacaklarsa fazıl say' la fazıl say kadar kötü olsunlar.
genç kavramından anladığı ışık evlerindeki kitle olan kişi sözü.