Yaşamış olduğumuz bölge ve kültürün etkisiyle günlük yaşantımızın bir parçası olmuştur.
- Erken boşalmaya neden olur.
sperm kalitesinde erken bir düşüşe sebep olabilir.
bünye masturbasyona fazla alışırsa, seks tecrübelerinden haz almayabilir.

vücutta biriken o enerjiyi atmak dışında keyfi olarak sürekli masturbasyon yapılmamalıdır.
geri zekalı yapar, aptallaştırır.

not: ciddiyim. ayrıntıya girmiyorum ama ciddiyim. fazlası beyne zarar veriyor.
(bkz: 42 kez mastürbasyon yaptıktan sonra ölen genç)
Fazla günah.
çok muhabbet tez ayrılık getirir. yüz göz olunmasa iyi yani.
dopamin seviyesi artarken dopamin reseptörü seviyesi azalır. Eğer bu konuyu etraflıca araştırırsanız azmedip mastürbasyonu hayatınızdan çıkarma kararı alabilirsiniz.
kollarınız kas yapar, evlendikten sonra da masturbasyonu birden bırakınca kaslar gevşer ve görüntü bozulur..
Bi sik oldugu yok gencler asilmaya devam... dis mihraklar sizi sag elinizden de ayirmaya calisiyor! Yemeyin...

Ayni dis mihraklar degil miydi sizi kiskandigi icin en sevdiginiz hatundan ayiran? Ayni dis mihraklar degil miydi sevdiginiz kizin arkasindan konusup sizin aklinizi celen?! Ayni dis mihraklar degil miydi sizin mutlulugunuzla oynayip huznunuzle mutlu olan?! Simdi sizi ayiracaklari kimse kalmayinca tek care sag elinizden ayirmak kaldi...

Kanmayin gardaslarim kanmayin... artik zaman uyanma zamanidir! Artik zaman bu dis mihraklara dur deme zamanidir!!! Artik zamaaaannnn osbir zamanidirrrr...

Haydi eller siklere!!!

Zamani geldiii
zamani geldiiii
artik osbirin
zamani geldi...
Her kızın amına sokmak istersiniz.
(bkz: Çükün kuruyup düşmesi)
fazla yapildiği takdirde psikolojik olarak cinsel birlesmeden soğuttuğu ve penisi tembellestirdiği söylenmektedir.

(bkz: ben öyle duydum)
bir sitede görmüştüm mastürbasyon'un 5 zararı falan vardı.
1- unutkanlık
diğerlerini hatırlamıyorum.
fazla yakıt harcamak.

(bkz: mastürbasyon yaparken elin katettiği toplam mesafe)
Normal yollardan boşalamama.
sperm sayinda ciddi bir azalma gozlemlenir. bunu da hissedersin zaten.
psikolojik bağımlılık.
seks sırasında işi olduya bittiye getirme hissiyatı.
protein kaybı.
fazla aşınma.
insanı bitkin yapar tavsiye etmem.