evet efendim var boyle birsey, musadenizle aciklayayim:

simdi efendim gerek yeni tanismis ciftler olsun, gerekse atraksiyon pesinde olan tecrubeli ciftler olsun boyle adalara ya da fayton sefasi surebilecekleri bir yere gidince hemen romantik taraflari agir basar ve bi fayton sefasi yapalim diye dusunurler. Peki bunda tuhaf olan ne?

Bok efendim, afedersiniz bok. Yahu hayvan pisliyor onunde. Bok kokusu arasinda neyin romantizmini yapiyorsunuz, kimi kandiriyorsunuz canim kardeslerim benim. Hadi itiraf edin, siz de o yapmacik gulucuklerinizi takinirken aslinda icten ice bitse de gitsek diye dusunuyorsunuz. les gibi kokuyor arkadasim iste, ben tee burdan duyuyorum kokusunu, neyi sakliyorsunuz? cocuk mu kandiriyorsunuz?

Yapmayin canlarim, yapmayin arkadaslarim.bakmayin sinirlendigime ben aslinda sizlerin iyiligini dusunuyorum. siz zaten birbirinizi seviyorsaniz gerek yok boyle boktan hadislere, adet yerini bulsun diye yapilan jestlere. birbirinizin gozlerinin icine bakmaniz, bir tek tatli soz soylemeniz bile yeter. bos yere fayton suruculerine para kazandirmayin. Hem belki onlar da memlekete pek katki saglayamadiklari bu isten vazgecip, daha yararli bir is yapmaya karar verir.

hem siz, hem turkiye kazansin canlarim benim.
(bkz: beyaz atın aslında romantik olmaması)*
turkiye fayton suruculeri dernegi tarafindan hic hos karsilanmamis tespittir.*
faytoncuları yasa bogmus onermedir. adam sulale boyu faytoncu baska bir ıs yapamaz ki ha seyislik falan olabilir belki gecenler de muhendislerden daha cok kazandıklarını duydum. *