bugün

adamın bir seyler yapıp futbolculara gaz vermesi lazım,ama tabiki gökhan zan gibi adamı defansa koyarsan böle sinirlenmeler doğal ulan adamın futbolcu olması mucize bir kere.
aynı performansı hafta içi verilmeyen penaltılarda da beklerdik, gücün türk hakemlerine mi yetiyor fatih hoca?

not: ulan bunu da mı eksiliyonuz? ya at gözlüklü cimbomlular ya *
klasik terim hareketleri. alacan bir kürek vurucan ağzına.
çirkef takımın çirkef teknik direktörü. artistliğin kime senin hey yavrum be.
yenilirsek hakemin yüzünden imgesi yaratma çabasıdır.
rezilliktir. alın size imparator.
sözlükçülerin ceza tahmini yapmaya başlamasına neden olan kavgadır.

sevgili kardeşlerim, fatih terime 28 maç ceza verilsin. eyvallah.

aziz yıldırım başkanlık koltuğuna geri dönsün, koridorlarda hakemleri alenen tehdit etsin. eyvallah.

şikesi mahkeme kararıyla tescilli yöneticilere dokunulmasın. eyvallah.

biz kişilerle kurumları ayırmayı öğrenelim. eyvallah.

şikenin sahaya yansımayacağı durumlar suratımıza vurulsun. eyvallah.

serkan çınarla sikilen ordu maçı yetmesin, üfürükten dolayı stoperimize kırmızı kart verilsin eyvallah.

hepsine eyvallah aga. adaletten, cezadan, federasyondan, hakemlerden bahsetmeyin ama allah çarpar bak.
ceza alması kuvvetle muhtemeldir. he başka takım hocaları "deplasmanda"(ki bunun sebep olacağı olaylar daha farklıdır) yürürler hakemin(fırat aydınus) üzerine, işin bu tarafı hiç sıkıntı değil ama fatih terim yaptığı zaman olay olur.

çünkü bir marka değeri, imparatorluğu var yıpratma çabalarını meşru kılacak.
ağız açık izlenen kavgadır. bu maçın nasıl bittiği önemli değil artık. ben eminim ki aklı başında birçok galatasaray taraftarı bu olayın şokunu ya da kızkınlığını yaşıyordur şu an.
fatih terim'i hepimiz biliriz. tam tipik bir türk. motivasyonu kuvvetli, oyuncunun derdinden anlayan ve zaman zaman sinirlerine hakim olamayan.. ama bu çok farklı. 50-60 yaşında bir adamın sinirlerini kontrol edemeyerek -ve üstelik 3 maçlık cezası yeni bitmişken- böyle hareketlere kalkışmasını ben mantıklı bir dille açıklayamıyorum.
ben şahsen engin baytar ayarında bir ceza verileceğini düşünüyorum. eğer öyle olmazsa yer yerinden oynar ki şu an oynadı zaten. gerçekten çok ilginç.
başka hocalar diyerek aykut' a laf atan densizler olmuş da durumu açıklığa kavuşturalım. aykut hoca eskişehir maçında caner'in kırmızı kartında oyuncusunun hiçbir fiziki müdahalesi yokken ve sebepsiz yere hakemin yanılsamaları üzerinden gördüğü kırmızı kartta gayet makul ölçülerde tepkisini ortaya koymuş para cezasını almıştır. şimdi gelelim diğer olaylara

fatih terim geçen sene süper final maçlarında hakeme soyunma odalarına giderken hakaretten ceza almış bir maç cezasını çekmiş gerisi ertelenmiştir. ertelenmenin şartı fiilin tekrarında iki misli ceza almasıdır. orduspor maçında fiil tekrarlanmasına rağmen ceza iki katına çıkarılmamıştır. ayrıca bugün de dozu aşan tepkisine neden olan olay oyuncusunun müdahalesi ve niyeti bariz olan bir pozisyonda gördüğü kırmızı karttır. iki hafta önce de tek stoperle kayseri'ye uçtu diye tahkim kurulunu içi acımıştır ve nedense gökhan zan'ın kırmızı kartı da ertelenmiştir. bu kartın önemi de galatasaray'ın ideal stoperlerinin değişiminin takım defansına etkisini gözlemlediğinizde hemen ortaya çıkar. bu arada caner'in kırmızısı rakip takım oyuncusunun itirafına rağmen 2 maç cezayla onaylanmış ve bu cezaları da paşa paşa çekmiştir. eskişehir'de de çok önemli iki puan bırakmıştır fenerbahçe.

gelelim aziz yıldırım'a tepkisini hiç olmazsa adam akıllı dile getirmiştir 'ben sizi affetmeyeceğim kim affederse etsin' diyerek ve bir ay hak mahrumiyeti almıştır. fatih terim gibi delikanlılıktan uzak biçimde hakeme olan ölçüsüz tepkisini 'size rapora fatih terim bana küfretti yazma zevkini yaşatmayacağım' gibi dolaylı yoldan hakaret ederek noktalama kaçaklığına düşmemiştir. aradaki adamlık farkını anlamak lazım.

azizsiz fener ne güzeldi değil mi isteyen istediği tiyatroyu oynuyordu ama fenerbahçe yönetimindeki iktidarla uzlaşmacı kimseler cevap vermiyordu siz de rahatsız olmuyordunuz durduk yere... ben de galatasaraylı olsam ben de aziz'e sararım. siz önce her konuştuğunda hayali düşman icat eden kendi başakanınıza bakın.
%50 indirim, 1 yıl erteleme, 6 ay taksitle verilecek cezadır. verilir mi orası bile meçhul.

(bkz: galatasarayın olduğu ligden utanmak)
(bkz: galatasaray lobisi)
sıkıyorsa avrupa maçlarında da yapsında görelim.
burası türkiye, ceza veremezler ama orası avrupa adamın aklını alırlar.