bugün

tanım: fatih kolejinde çalışan öğretmenlerin yaptığı saçmalık ve yobazlıklar.

bir sabah okula giderken bakkalda bir otomobil dergisine bakılır, beğenilir, serviste okumak için alınır. derginin içinden promosyon olarak kartlar çıkmıştır. kartların üzerinde araba resimleri ve üzerinde arabanın modeli beygiri falan yazmaktadır. neyse okula gidilir kartlar sıranın altına konur. boş derste çıkarılıp oynanmaya başlanır (kimin kartındaki arabanın beygir gücü fazlaysa o kazanıyodu) derken zeki müdür yardımcımız bizi yakalar ve bendenizi odasına çeker. çok sinirlenmiştir. sorduğu ilk soru şu olmuştur: "sen benim öğrencilerime kumar öğretmeye ve onlara kumar oynama dürtüsü kazandırmaya utanmıyor musun?" bu olay daha sonraları babama kadar ulaştırılmış, babam da adamlarla dalga geçmiştir.
ikinci olay ise daha trajikomiktir. sabahları okula girmeden önce okulun yanındaki benzin istasyonuna uğrayıp çok etkili minnacık naneli şekerlerden alınmaktadır ki rahatlatsın bünyeyi. lakin bu şekercikler hapa benzemektedir. zeki müdür yardımcımız bunu birkaç kez gördükten sonra beni tekrardan odasına çeker ve bu sefer de okulundaki temiz insanları (bkz: şakird) hap kullanmaya alıştırdığımı, birdaha elimde öyle birşey görürse beni okuldan atacağını söyler. pister ise aldırış etmeden şeker taşımaya devam eder. tabii ki de okuldan atılmaz.
üçüncü olay pek de komik değil. aslında allah belanı versin fatih koleji dedirten bir olay. en yakın arkadaşımın babası öss'ye bir ay kala okula gelir ve çocuğunun ne durumda olduğunu sorar. hocaların cevabı kesinlikle kazanamaz olmuştur. (ki kendisi şu anda kültür üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okumaktadır.) adamcağız niye diye sorduğunda ise cevapları; oğlunuzun temeli yok olmuştur. halbuki bu çocuk anasınıfından beri fatih kolejine gitmektedir.
bir diğer saçmalığı ise össden sonra tercih döneminde yapmışlardır. herkesi, sen kesin boğaziçine gidersin, yok işte marmara garanti, efendim en kötü istanbul üniversitesine yollayacağız oğlunuzu tarzı konuşmalarla kandırmışlar ve ümitlendirmişlerdir. sonuçta okulun yarısı bile kazanamamış fakat nedense(!) okulun öss başarısı %88 olarak açıklanmıştır. sebebi ise, marmara garanti dedikleri çocuğun tercih listesine bile nedense(!) açık öğretim yazmışlardır.
bu olaylardan da anlaşılacağı üzere fatih kolejinde müdür yardımcısı olan adam bile bu kadar yobaz, bu kadar düşünme özürlü ve bu kadar korkaktır. yazıktır günahtır o verilen paralara. tek söyleyebileceğim, nolursunuz kardeşinizi kuzeninizi vs.nizi bu okuldan ve bu herkesin zeki(!) olduğu cemaatten uzak tutun efendim.