bugün

sistemsizlik ve kafasızlığın birilerinin peşine takılıp gidip aklını rehine verenlerin olduğu hep zavallı hep ağlak hep küçük emrahların ülkesi. hep kriz hep batık hep bitik hep enflasyon. vaah vaaah zavallı dilencilerin bitmeyen ağlaklıkları..
fas'ı niye küçümsüyorsunuz ki? orda da siyasal islamcıların bir partisi vardı. adı da ne tesadüf "adalet ve kalkınma partisi"ydi (cia bunların kontratına "partinizin adını adalet ve kalkınma partisi koyacaksınız" diye madde ekliyor herhalde). geçen seçimlerde epey bir cahil cühelanın oyunu alıyordu, hatta birinci partiliğe kadar yükselmişti. orda da allah/peygamberi ağzına sakız yapıp (imkanları dahilinde) ülkeyi karıştırıp duruyordu. ama son seçimde belasını buldu, silinip gitti. oyu %28'den %4'e düştü. bizim cahil cühelalığımız daha baskınmış ki biz akp'yi süpüremedik, akp bizi (ülkeyi) süpürdü.
görsel
görsel
fası küçümseyen kim geriden gelip üstelik hayli geriden bizi geçen birileri ancak kutlanır. nerenizle nasıl okuyorsunuz anlamıyoruz ki. türkiyedeki türk milleti asıl bu kadar imkan ve şerait içerisinde daha iyisini ve çok daha düzgünün yapmak varken tinerci gibi kafaüstü gidip neden nasıl en berbatını yapıyor. ve hala bundan akıllanmayıp saçma sapan cahil sahtekar bir takım tiplerin peşinden ne bekliyor resmen ülke uçurumdan aşağıya doğru gidiyor.
---soru---
fası küçümseyen kim
---soru---

---cevap---
sistemsizlik ve kafasızlığın birilerinin peşine takılıp gidip aklını rehine verenlerin olduğu hep zavallı hep ağlak hep küçük emrahlar
---cevap---

oldu mu?
onu anlamaktan acizsin bizim ülkemizden bahsediliyor. ülkemizin getirildiği düşürdüğü durum ortada. fas tam tersi bir yola girmiş ona niye böyle bir şey densin. fasta enflasyon %6.3 bitik enflasyondan batık ülke kimmiş git bak bakalım.
neyi anlamaktan acizim? sen "fas türkiye'den iyi yolda gidiyor" diye fikir beyan etmişsin. ben de "evet fas türkiye'den iyi yolda gidiyor" şeklinde senin bu fikrini teyid eden bir entry yazmışım. okudun mu sen benim yazdığımı?
fası küçümsedin diye yazan kim ne yazdığınızdan da mı haberiniz yok arkadaş.
"fas'ı küçümsüyorsun" diye seni kastetmedim. sen başlığında kimi kastettiysen ve ilk entry'de kimleri eleştiriyorsan onlara istinaden yazdım.

"fas bile bizi geçmiş" diyen birileri var, değil mi? böyle birileri var ki böyle bir başlık açmışsın. onlara dair açılan başlığa, onlara istinaden yazdım.
fas bile bizi geçmiş yazınca küçümsemek mi oluyor. fasın eskiden ne halde olduğu bizim ne halde olduğumuz ortada. fas geçmişte bizden iyi bir halde miydi. hala niye zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.
Bile ibaresini kullanan kibirli bireyler topluluğunun arpa boyu yol alması imkansızdır.
fas and furious filminde bahsedilen konu...