Aslında bakarsanız biz ölmeyelim diye onlar ölüyor. Fareler neden öldürülür ki ? Yani günlerce, haftalarca kendime bu soruyu sordum. Fareler neden öldürülür? * *
Gezdiğin yerleri söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir laf var * Fareler genel de girip çıktıkları ortamlar yüzüne bir çok hastalık taşırlar. Biz insanlar ölmeyelim diye onlar ölüyorlar.

Bir başka konusu ise fareler canımıza kastettikleri gibi malımıza da kastedebilirler. Örneğin un çuvallarına * işte kiler de bulunan veya mutfakta bulunan gıdalara zarar verebilirler.

Farelerin gözleri miyoptur. Bu yüzden duvara sürtüne sürtüne giderler. Bir fare tek başına ıssız adam gibi yaşayamaz. Fareler koloni halinde yaşarlar. Yani evinizde bir fare varsa bu sadece buz dağının sadece görünen yüzüdür.

Peki fareleri evimizden göndermek için neler yapabiliriz. Maddeler halinde sıralayayım.

1-) Konuşarak : Alıp karşımıza konuşabilir. Bu ilişkinin yürümediğini ve artık gitmesi gerektiğini lisan-ı münasip bir dille anlatabiliriz. Bunu genelde hayvan sever kişiler uygulamak istiyor ama pek başarılı oldukları söylenemez.

2-) Yapışkan ; Dediğim gibi farelerin gözleri iyi görmediği için salakça yapışkan tuzağına düşebilir. Bu yöntem kesin bir çözüm değildir çünkü bir fare yapışkan tuzağına düşerse diğer fareler bunu anlar ve o yolu bir daha kullanmaz. Haricen evinizdeki cansız fare kokusu sizi de hayattan soğutur.

3-) Pasta: Pasta derken peynirli bir pasta yapıp üzerine fare kapanları ile süsleyip fareye ikram etmekten bahsetmiyorum. Böyle düşünen varsa derhal terketsin burayı, derhal. Farenin tüm sevdiği yemlerden oluşan fare pastaları var. Çıplak elle temas halinde fare iğrenir ve bu pastayı yemez. Eldiven yardımı ile farelerin gezeceği yerlere bırakın, fareler bu yemi yedikten sonra inanılmaz bir susuzluk çeker ve ciğerlerini patlatana kadar su içerek kendini intihar eder. Belki zalımca ben faşistçe ama bunu yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Parasızım, sigara alamıyorum. *