bugün

başka bir kültürdür. size pratik olmayı, tutumlu olmayı ve çakal olmayı öğretir. konu fakirlik değildir. sosyolojik açıdan bir irdeleme yaptığınızda ortalamanın altındaki vatandaşın eğitim düzeyinin yetersizliğiyle karşılabilirsiniz çoğunlukla. fakat bazıları vardır ki, konuştuğunuzda kıçının kılları ağarmış bir akademisyenden farkı yoktur. mesele bu, hayatınız sefil olabilir. beyniniz sefil olmasın yeter ki.
Tamamen şans.Düşmez kalkmaz bir Allahtır.Umarım öğrenmezler.
gelin lan öğreteyim. o zamanlar eve yeni çıktım tek yaşıyorum. herkesin evinde günısı var. haliyle ben de sürekli soğuk duşa girip hastalanmaktan bıktım. birgün evde otururken bim broşüründeki şofbeni gördüm. kafamda yanan ampül eşliğinde gittim ve icadı aldım. 40 lira gibi bir paraydı sanırım.

ilk haftalar pek sıkıntı yoktu fakat ondan sonra farkettim ki, elektrik kaçağı vardı. zaten o kadar kaliteli değildi. yaşıtlarım sıcak duşlarında dans ederken ben yüksek voltajla küvette kolbastı oynuyordum. ve çözümü sonunda buldum.

evet doğru tahmin, ellerime plastik bulaşık eldiveni takıp, küvete koyduğum plastik bulaşık leğeninin içinde hareket etmeden duş alıyordum. işte fakirlik budur, evet.