bugün

küçük şeylerden mutlu olmak.
biz fakirler hastane kapısında saatlerce beklerken bizim korkumuzu almaya çalışan teyzeler vardır, bu teyzeler bilinçaltında yer edinmiştir. bizim psikologlarımız olmuştur onlar. bizi teselli ederler. ayrıca; o hastane kokusu, sıcak borulara dokunmak için birbiriyle mücadele eden hastalar, iki dakikada bir salondan geçen hemşirelerin ortamda yarattığı tarifi imkansız duygular, içeriye ağlayarak giren bebeklerin insanlarda yarattığı huzursuzluk, büyüklerden daha az korkan küçük bazı çocuklar...

zenginler ise, parayı verdiği gibi hasta odasına girerler ve işleri bitince çıkar arabasına biner giderler. onların evde oynayacağı uçan helikopterleri vardır, biz fakirlerin ise çamaşır sepetindeki mandalları...
bim'den sucuk alıp yemek.
küçük şeylerden mutlu olmak.
simit almak.
ailenle mutlu bir şekilde soğan ekmek yemek.
parasız yaşayabilmek.
şehit olmak.

(bkz: siz hiç villadan çıkan şehit cenazesi gördünüz mü)
toplu taşıma ile seyahat etmek.
Evde don atlet gezmek . mesela bunu aşk-ı memnu'daki kimse yapamazdı ama ben evde hergün yaparım.
fakirler ayda yılda bir lezzetli bir şeyler yer ve ondan öyle tat alır ki, zenginler yediklerinden çoğu zaman fakirlerin aldığı tadı alamaz.
yani fakirler tat alır, zenginler almaz.
biraz uçtum farkındayım. tamam gidiyorum.
Yolda gördüğünün anasına avradına küfür etmek.

Zengin bunu yapamaz, mevki ve statü kaygısı olduğu için.

Fakirlik in, Zenginlik Get out
Fakir adamın her girdiği ortamda bi çevre yapma gibi bi kaygısı yoktur olabildiğince doğaldır ama
zenginler dikkati kendi üzerine çekmeyi severler.
Askerde hiç uğruna şehit olmak.
az şeyle çok mutlu olabilmek.
samimi candan dostluklar kurmak. bazıları sadece paranız olduğu için arkadaşınızdır.
sobada kestane kızartmakmış sanırım fAKiRLER HEP ÖVÜNÜR BUNUNLA. NEYSE BEN BiLMiYORUM TABi Ki.
kökmek.

evet kökmek.

fakir çocuk ile zengin çocuğun misket ya da taso oynadığını düşünün.

zenginin neredeyse tükenmek bilmiyen bilye ve taso su vardır. fakirin ki ise sayılıdır o yüzden fakir çocuk kazanmak zorundadır. çünkü tek oyuncağı o dur.
fakirlerin yapıpta zenginlerin yapamayağı şey yoktur. zengin istese fakirin yaptığı şeyi rahatlıkla yapar. ama niye istesin ki böyle bişeyi zengin olsam fakir olarak yaptığım şeylerin çok daha üzerinde ki mutluluğu yaşarım fakirlik mutluluk değil fakirlikten kaçış olmadığı için fakirlikten mutluymuş gibi yapılabilir ama. napalım abi başka çaremiz mi var?
lpg zammının farkına varmak.
sevmek ve hayat hakkındaki bilgi yetersizlikleri zenginlerin.
zenginin malıyla çene yormak.
(bkz: kendini avutmak)
sobada kestane..
karnına taş bağlamak.