bugün

bizim de imralıda köpeğimiz vardır efendim.
biz de ona süt alıyoruz fakir çocuklarımız varken..
Hangi sapkın düşüncenin ürünüdür? Bilinmeyen fantezidir. Muhtemelen hedefi yaratanın sessiz kullarından zor durumda, hasta ve yaralı olanlarına yardım eden insanlardır.
Açlıktan bir hal olmuş fakir çocukları dururken, kendi köpeğine süt alan, köpeğini, fakir çocuktan daha çok umursayan, hayvan beslediği için hayvansever olan ama aynı merhameti insana göstermeyen kişidir.
unlu bir sairin sozu tam da bunu anlatiyor:

"zenginin kopeginin ictigi sutu, fakirin cocugu icemiyorsa bana adaletten bahsetmeyin."
köpeği doğasına bırakırsak yani sırf kendi egolarımız için kedinin köpeğin karakterini değiştirip onu kendi yemeğini bulmaktan aciz hale getirirsek onu beslememek vicdansızlık gibi görünür oysa ki o hayvanı o hale getirmek vicdansızlıktır. çünkü onlar kendi yemeğini doğada bulabilir ama fakirin bebeği sokağa çıkıp kendi sütünü bulamaz.

köşe başlarında sokak köpeğine kuru mama döküp fakirin bebeğine süt almayan görgüsüzlere acil akıl fikir.
aç kalan çocukları doyurmanin devletin görevi ve boynunun borcu olduğunu bilmeyenlerin söylemi.

Hayvanların avlandigi ve yaşadığı doğal alanları işgal edenlere sesini cikarmayip hayvanları besleyenlere çemkirmek doğa düşmanlığı değil midir?
muhtemelen kimsesizler yurdunun 2 km bile yakınından geçmeyen ve bağış yapmayan yazar tarafından yapılmış serzeniştir. sözlük alemi olarak çoğumuzun yapmadığı şeydir orası ayrı...
Burada o kadar çok var ki böylelerinden. Tamam köpeğine de süt al ama bu çocuklara da al.
içim acıyor resmen. Masum insanlara hayvan kadar değer vermiyorlar.