bugün

uludağsözlük için en ilgi çekici başlıklardan biri olacağına kanaat getirdiğim konudur. pek yakında açılacağını düşündüğüm için (bkz: başlık parsellemek).

ayrıca bir fıkrası da var bunun, ilginizi çekerse

çok ünlü bir sözlük yazarına sormuş bizim temel,
"abi ben sözlükte nasıl ünlü olurum?" diye..
temel demiş bizim yazar, sen en iyisi mi türban ile ilgili başlık aç.. temel girmiş uludağ sözlük'e ve türban ile ilgili bilimum başlıkları açmış. fakat yeterince ilgi çekemeyeceğinden olacak, bizim ünlü yazara gidip sormuş.

"abi ben çok fazla başlık açtım türban ile ilgili ama daha fazla ilgi çekmek istiyorum",
"o zaman fakirlik ile ilgili başlık aç" demiş yazar temel'e.. temel de gidip hayatinda hic akmerkeze gitmemis fakir insan kabilinden bir başlık açmış, devamını getirmiş ancak halen istediği tepkiyi alamayınca bizim yazara tekrar gidip sormuş..
"abi daha çok nasıl ilgi çekebilirim?"
yazar ona hem fakirlik, hem türbanı kapsayacak bir başlık açmasına yönelik bir telkinde bulunmuş. bizim gerizekalı temel de sözlüğe girip bu başlığı açmış.
kendisi gibi türbanlı olan emine erdoğanın ya da hayrünnisa gülün kapısından giremeyecek olan türbanlıdır. geçti mazlum birlikteliği, artık onlar türkiye'nin statükosu oldular. bak artık tayyip abi türbanlı muhaliflerini salonlardan kovduruyor.