1. .
  ilk başta, erdemli bir davranış gibi görünse de insanın aklına, '11 ay boyu neredesiniz' diye sorası geliyor. madem içiniz yardım hisleriyle sular seller gibi taşıyor neden 11 ay bekliyorsunuz? serap ezgü bile ramazan formatına girmiş uykusuz gözlerle gece yarısı gecekondu bölgelerine salınmış. (bkz: bir format olarak merhamet)
  2 ... antilopyawrusu
 2. .
  hiç hatırlamamaktan yeğ olsa da, son derece yanlış davranıştır. sadece aç kalınca başka açları düşünen insan davranışıdır da denilebilir. "halbuki, bu hatırlanmalar düzenli halde olsa, 12 ayda bir değil de ayda bir olsa hangi fakir fakir kalır?" diye de sormak gerekir bu eylem sahiplerine.
  2 -1 ... ece nin e si
 3. .
  deniz feneri derneğinin ramazan ayında kar yapmasına sebep olan eylem.

  büdüt: aramızda bu kardan kar payı alanlar var. eksi oyluyorlar. faiz değil ama kar payı.
  -1 ... east for west
 4. .
  islamı yanlış anlamaktan kaynaklanan durumdur. sadaka vermeyi her zaman teşvik eden bir dinde sadece ramazana indirgeyen toplumsa islam ın sucu yoktur.
  üstelik sadece jkarın doyurmaktan da bahsetmez. iş sahibi yapmak yani bazılarının tabiriyle balık tutmayı öğretmek öteden beri vardır.
  ... ehliistirahat
 5. .
  bayramda buyukleri, sevgililer gununde sevgiliyi... hatirlamaya benzer. topluluk * psikolojisiyle bulunulan eylemlerden biridir!
  ... lavinya_
 6. .
  yozlaşan bireydir islam değil. fakiri sadece ramazanda hatırlamak , fakiri sadece ölünce hatırlamaktan iyidir. [ bu bir. ] islam fakiri sadece ramazan da hatırla demez. cemiyetteki yozlaşma islam'a mal edilemez. elle tutulacak bir yanı kalmamış, çöpe dönmüş cemiyetlerde en azından ramazan var ki arada bir tutup sallıyor birilerini. en azından hele kendine gel diyor. allah var diyor. en azından senin unuttuğunu ramazan sana bir şekilde hatırlatıyor.

  fakiri fukarayı islam yapmadı. gini katsayısı islam'ın eseri değildir ! bilmem anlatabildi mi ? grafik üzerindeki bir eğrinin eğikliğini islam belirlemiyor ama o eğri fakir ve fukarayı meydana getiriyor. ahir zamanda sistemi kafir belirliyor senin anlayacağın ! [ bu da iki]

  tv de sahte göz yaşı akıtanların ..na koyun gitsin. resul [ sav ] ramazan dediğinde ne tv vardı ne de radyo alıcısı , vericisi ! yozlaşmaysa sen yozlaştın islam değil ! [ şimdi çift altı atman lazım ]
  2 ... emekli travesti