ergen yaşı bölgeden bölgeye değişmekle beraber, kişinin yaşından bağımsız olarakta ergenlik sürer gider. fakat, temel olarak 13 ile 17 yaş arasını ergen bölge olarak kabul edebiliriz.

ilk etapta erkekler, futbol, basketbol veya smackdown paylaşımlarında bulunurlar, bunun yanında;
-biz ne piçtik
-piçlik bizim işimiz
-hadi kopak
gibi facebook sayfalarının anlamsız, paylaşımlarını görürüz.

kızlar ise daha çok tripkolic, sagopa kajmer ve aşk sözleri gibi anlamsız paylaşımları sunarlar.

yaş kemale erdiği halde bu tarz anlamsız paylaşımları görüyorsanız, hemen silin. bir kişi silmedi facebook'u hacklendi yine başka birisi yapmadı ergence paylaşımlara geri döndü.

beğen, 4 kez seri artıla.
(bkz: facebook ta ergenlerle arkadaş olmak)
yazdıklarının çoğunu okuyamadığım, arabesk nesil.
-şarkılar nasıl oluyor da benim hakkımda bu kadar çok şey biliyorlar. şaşırıyorum...
-kızlar mutlu olsun diye kendini feda eden varlığa 'çikolata' denir.
-yaktığın sönmedi hala kimseyi sevemiyorum....
eleman 13 yaşında ergen bile değil.ağlamak istiyorum sayın seyirciler.
'allahı seven 99999999999999999999 kişi arıyorum
allahı seven 99999999999999999998 kişi bulurum
allahı seven 99999999999999999997 kişi var mı ?

tirafo mu orço mu ?
sarbi mi ronaldo mu ?
ben mi yakışıklıyım , o mu ? ' gibi paylaşımlar , sayfalar.
Saçımı 3 numara yaptım ama bütün arkadaşlarım 10 numara olmuş dedi. Bu salaklar saç kesiminden hiç anlamıyor.
''hayattan usanan sokakların asi bacısı'' gibi nickleri bulunan ve genelde tripkolic sarkı sozlerını harflerın biri buyuk diğeri kucuk olacak sekilde paylasımlarda bulunan kezban turudur. Bu turun erkek versiyonlarıda genelde profil fotoğrafına shoptan geberecek biçimde yapan ve kulagına ısık efekti ekleyen ergen tipleridir. Bu turlerın nesilleri devam etmekle birlikte saldırgan ozelliği bulundugu için uzak durmak gerekir.
Sarılmalı, sevişmeli şeyler. Aşk acısından ölüyor gibiler.
(bkz: iinsan gerçekten hayret ediyor)
Sadece adımı biliyorsun,hayat hikayemi değil..
1)not only god but also you can judge.. xdhsahldasgkkdwtifz

2) eahmed qaya sarkisi ve aşağıdaki dokunaklı yorumlar.

menekşe kokusuz bir cicekmis ühühühhü kokmuyor muymus? ühühü menekşe kokmuyormus demek ha? ühühü