bugün

günümüz modern dünyasının en aciz olayıdır. küçük fotoğraflarla birbirne aşık olan. aşklarını yazılarla yaşayan insanların yaptığı eylemdir. ulan böyle aşk mı olur. böyle ilişkimi yaşanır. diyelim evlendiniz, çocuğunuz sordu anne baba nasıl tanıştınız diye. ne söylüceksiniz. annen beni insort etti sonrada ingnore etti. mesaj attı. fotoma yorum yaptı. dürttü.. bu ne lan ? nedir bu arkadaş. adam olun faceden ayrılın.
daha ileri versiyonu da görülmüştür.
(bkz: facebook ta tanışıp evlenmek)
sözlükte tanışıp sevgili olmak kadar gerizekalıca bi davranıştır.
facebook ta tanışıp sevgili olup yorumla dürtmeyle beğeniyle ilişki sürdürmeye çalışan azımsanmayacak akdar çok olan garip topluluk. bir de meşhur çiftlik oyunuyla evi arabasıda olur bunların al sana yeni nesil evcilik oyunu.
(bkz: msn aşkları)
(bkz: facebook aşkları)
(bkz: bitmesin bu rüya)
(bkz: solitaire de tanışıp sevgili olmak)
facebook ta başlayıp muhtemelen facebook ta bitecek olan ilişkidir.
(bkz: feys)
tanışıp sevgili olmakla kalmayıp o kısa müddette evlenen insan evladı bile var. hayret ediyorum doğrusu. nereye gidiyoruz diyesi geliyor insanın..
Düğünlerinde de ismail yk'nın facebook şarkısını çalıcak olan çifttir.
ciddi şekilde ismail yk dinlemenin yan etkisidir. cd kapağında da yazar zaten bu uyarı.
şu olayı anlayamıyorum arkadaş ben. iki insanın sevgili olabilmesi için mutlaka arkadaş ortamında, okulda, bir cafede, barda ya da o tip bir yerde mi tanışması gerekir? nette tanışıp, konuşmaya başlayıp, ortak noktaları keşfedip daha sonra bunu görüşmeye, görüştükten sonra da bir ilişkiye taşımak neden bu kadar imkansız ve saçma geliyor insanlara?

yahu internet günümüzde en yaygın olarak kullanılan iletişim aracı değil mi? neden facebook ya da msn ya da benzeri bir şekilde tanışınca sevgili olunamasın?

benim bugüne kadar nette tanışıp beraber olduğum bir çok insan oldu sevgili anlamında. otobüste tanışıp sevgili olduklarım da oldu. ve garip değil bu bence. çünkü bunun bir kıstası olmamalı. "otobüste mi tanıştınız o zaman çıkamazsınız" böyle bir şey mi var amk? "nette mi tanıştınız o zaman olmaz abi sevgili olamazsınız" bu mudur yani?

hani düğünlerde son dakika çıkan bir uğursuz olur da "siz evlenemezsiniz kardeşsiniz" falan der ya, ona benzetiyorum ben bu durumu. niye sevgili olunmasın arkadaşım. dünyada milyarlarca insan var. bu insanlar mutlaka yüz yüze tanışmak zorunda mı birbirleriyle?
büyük konuşanın yakında başına gelecek durumdur. hayat bu işte! yapmam dediği şeyleri o kadar iyi yaptırıyor ki adama...
2 abazan gencin, para vermeden birbirlerine vermesidir. büyütmeyin bu kadar.
(bkz: erkeklerin facebook tan kız tavlama merakı)

-olum geçen feyste bi kız gördüm bizim ahmetin arkadaş listesinde manyak bişidi.
+ hadi ya. ee naptın peki hacu? dürteydin bari.
-dürttüm olm arkadaşlıkta yolladım.

(on yıl sonra)

çocuk: anneee siz nasıl tanıştınız babamla?
anne: oğlum baban beni dürttüydü. öyle tanıştık.
çocuk: haa hımm ?%&%&?
bu eyleme bu kadar öfkeli olan arkadaşların belliki geçmişte yaşadıkları hazin bir olay bir yaraları var...ama aşkın yeri saati belli bir kuralı yoktur sadece yaşanır aşk üzerine ahkam kesilmez adamı öyle bir yerde bulur yere sererki neye uğradığını şaşırırsın...
sanal ortamda arkadaş edinmeyi, gerçek hayattaki sosyal çevresine tercih etmeye başlyanlar için saçma sapanlığa doğru gitmesi muhtemel bir durum olup tesadüfen rastlama ve tanımaya çalışma sonucunda cevap alınabildiği kadarıyla arkadaş olunması uygun, sakıncası olmayan bir durumdur. nerede tanışıldığının ne önemi vardır? önemli olan gidişat..
insanların facebook hesabı açmasındaki amaç.
geri zekalıca.
profil fotoğrafı fıstık gibi olan bir kızla tanışıp her an karşında kıllı bir abla görebileceğin eylemdir. gereksiz risktir.
acizliktir.
edit: aciz arkadaşlar rahatsız.
genel olarak facebook ayırır ama bu istisna sanırım.
kesinlikle yapılmaması gereken şeydir. sonu çok feci olabilir. sonuçta bu kişiler internet ortamında konuşurken birbirlerine yalan söyleyebilirler.
nişanlanan kişileri gördükten sonra mümkün olan durumdur.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
(bkz: sözlükte tanışıp sevgili olmak).
niye gerizekalıca olduğunu anlayamadığım durum. soyut ve somut olarak mecraları ikiye ayırdığımızda ortak nokta nedir bu mevzuda? tanışmak. evet tanıştıktan sonra zaten geriye boşlukları tamamlamak ve birbirini tanımak kalmıyor mu zaten? ha arkadaş ortamında tanışmışsın ha facebook'ta, sonuç olarak zaman - mekan ilişkisiyle doğrudan alakalı bir durum olan tanışıp koklaşma vaziyeti 2011 yılında bu boyuta da ulaşmıştır. bence sorun yok, sevişin.