bugün

ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan ve önlenemez hale gelen faceebok kullanımı devlet eliyle acilen yasaklanmalıdır. dünya genelinde, facebook kullanımında 29 milyon kişiyle ilk üç sıraya yerleşmemiz durumun vahametini göstermek adına çok çarpıcı bir örnektir. özel hayat ve kişisel gizlilik adına ne varsa alıp götüren facebook türk milli ahlakına tarifi onulmaz yaralar açmaktadır. bu gidişatın önüne geçmek adına facebook kullanımı kati suretle yasaklanamalıdır. aksi taktirde yüce ve asil müslüman türk milletinin en önemli özelliği olan aile içi mahremiyet yerle bir olacaktır. bu da bizim sonumuz demektir.
eğer ki mahremi açıkça göstermiyorsa sosyal olarak gereksiz bir şey değildir.
ayrıca gösterimi kişinin kendisi belirler.bir kaç kuru odunla yaş odunları yakamayız.
bu arada facebook kullanmıyorum.
Saçmalıktır.
Facebook kişinin özel bilgilerini 'kişinin izin verdiği ölçüde' yayınlar. Yani, mahremini halka açan facebook değil, kişinin bizzat kendisidir.

Ha facebook'u onaylıyor muyum ? Hayır. Ama kullanan kullanıyor arkadaş.
(bkz: bir o kaldıydı)
(bkz: vimeo)
Bilinçli bir bireyin istedigi ölçüde kullanabilecegi bir paylaşım ağı, facebook'u yasaklama istegi aslında "benim halkım bilinçsiz, ne yaptıgını bilmiyor alın bu oyuncagı elinden " demenin başka türlüsüdür. insanımızın 'b*kunu çıkarma' gibi bir huyu varken istedigin kadar yasakla sen kardeşim, neye yarar? Bu kez başka bir paylaşım ağında patlama yaşarsın. Fcebook'u kapattırma istegini içinde barındırmak yerine, "halkımı nasıl bilinçlendiririm" diye düşünülse daha fazla yol katedilecegi tartışılmaz bir gerçek.
(bkz: eğitim şart mınakoyayım)
böyle düşünen zeka küpleri evvelce vimeo, grooveshark gibi sitelerde de aynı gerekliliği görmüştür. negzel canı çeken gereksiz gördüğü siteyi kapatsın. diyanette takılırız artık.
(bkz: neden birkaç gün tatil yapmıyorsun jonathan)
(bkz: yasakla saadet olmaz)
"inşallah tek açık site diyanet işlerinin sitesi olacak" söylemlerinin duyulmasına sebep olması muhtemel hadise. özgürlüğü kısıtlıyorsunuz amaç ne? hani özgür bir ülkeydik ya biz? herşeyi geçtim elalemin asosyalliği sizi ne kadar derinden etkiliyormuş arkadaş.
görülen zırt pırt apaçi staylaya destek vermesi ve paylaşım yapan üyeleri siktir etmesiyle istenen gerekliliktir.