bugün

babasını uzun zamandır görmeyen çocuk için sarsıcı olabilecek eylem.
facebook un boku çıktı denmesine neden olan olaydır hemen ayrılmak gerekir.
(bkz: dumur anı)
(bkz: anne sopanıda al gel)
şaşırmaktır.

(bkz: babanın facebook kullanması)
-selam oğlum ben senin babanım
-babaaaaaa babaaaaaaaa
-evet oğlumm oğlummm kabul etsene
-tamam baba yıllardır nerdeydin baba
-anlatcam oğlum
-tamam baba kabul ettim
-assiktir sen kimsin lan ? sen benim oğlum değilsin ki amına koyayım
-babaa baba kaç yıl geçti değiştim bak aynı sana benziyom
-de get lan yanlış olmuş
-gitmeeeee
söz konusu kişi kayınbaba ise insanda pis bir ürperme olur.
emrahı arayan baba.
muhtemelen sonra ne diyeceğim korkusundan hemen onaylanır, ama akabinde baba fotoğrafları görme, duvar yazılarını okuma gibi özelliklerden mahrum edilir.*
kızların biçoğunun buyuk korkusudur. baba denetıme geçmiştir, kızının facebooktakı yiğişken fotograflarını görmek için çaba sarfeder. aksamına cekınmeden sorar; -kızım senı ekledım bugun facebook'tan kabul ettınmı?
facebook'un düştüğü durumun göstergesidir.

(bkz: babalara gelmek)
en kötüsü de şudur:

arkadaşlarınızla oturmuş muhabbet ederken, arkadaşlarınızdan biri de bilgisayarda kafasına göre takılıyodur. birden durur:

-aha. isim soyisim. bu kimdi lan.

talihsiz zigon şaşırır. babam beni geçti arkadaşlarımı da ekliyor artık acaba diye düşünür.

+???
-zigon bu senin baban değil mi lan?
+evet babam.
-ahahahaha.
Facebookun verdiği rahatlık ile karşı cins ile yediğiniz her b.ku facenize geçiyorsanız.
Basittir: (bkz: Babalara gelmek)
babayla birlikte facebook'ta farmville oynamak, grup kurmak, linklerini beğenmek, fotoğraflarına yorum yapmak vardır ki o da ayrı bir inceleme konusudur. nerden mi biliyorum?*
sıçılan bir andır.
öyle bir andır ki artık ne özel hayat kalmıştır ya da başki bir şey.
mesela çocuk yaşasın halkların kardeşiliği adlı bir gruba girdi farz edelim baba eğer milliyetçiyse vay o çocuğunun haline sikmedik delik bırakmaz vallahi.
babanın yediği naneler varsa görüp hemen şantaj malzemesi kullanılması için uygun fırsattır.

hemen kötü düşünmeyin.
eklenmesi durumunda babanın bütün küfürlü yorumları vs. okuması, akabinde ağza s.çmasıyla sonuçlanır.
Ekledikten sonra ortak arkadaslarda samimi bi kaç arkadası görmekte bonusu.
babasının her gün onu faceden takip etmesi sonucu facenin belki tanıyosundur diyip babayı deşifre etmesi..