bugün

kapitalizmin her emri gibi, bu emrine de sorgusuz itaat eden kapitalistlerdir. bu kapitalistler, pkk lı da olur, türkçü de, kemalist de, şeriatçı da, komünist de... farketmez yani.

"eğitim her yerde alınamaz" ne demek lan?

tarih boyunca ilk doktorlar, ilk mühendisler, ilk bilmemneler okullarda üniversitelerde mi almıışlardır bunun eğitimini?

thales ler, platon lar, ibni sina lar ve daha nicesi okulda teorik eğitimle mi bugüne gelmişlerdir, yoksa 4 duvar arasında kalmadan bizzat tetkik ederek pratik eğitimle mi?

4 duvar arası, kapalı cezaevinden farksız, itaat ve zorunluklar-yasaklardan başka bir sik öğretilmeyen sikik okullarda bizlere ne öğretildi allah aşkına ilkokuldan(5. sınıftan sonra üniversitelere kadar) sonra lan?

kapitalizmin temel taşı iktisat ve işletme, temel silahları "milli güvenlik" ve "hukuk(vatandaşlık eğitimi)" hatta din derslerinde bile dinde olmayan "vatan savunması şehadeti" öğretmediler mi lan? bizi okullarda(daha 1. sınıftan başlayarak) zorla siyasi akımlara(kemalizm, siyasi şeriat, komünizm, milliyetçilik vb.) yönlendirip bizi birbirimize kırdırmadılar mı lan?

daha hala neyin kafasındasınız olm siz? "okul olmazsa eğitim olmaz" falan neler zırvalıyorsunuz?

not: camilerin çokluğu, okulların azlığından şikayet edfen zihniyetten esinlendim de yazdım bu yazıyı ama başında da belirttiğim gibi hepinize bu yazım.
(bkz: eğitim ile öğretimin farklı olması)