bugün

yapılabilecek en büyük mallıktır. vize öncesi böyle götünüz tutuşur işte. mal ya, bakıyım, hakkaten mal.
türkçe olaydı iyiydi diyip iç geçirmek.
kimsenin kimseyi eğitim dili ingilizce olan bir okula zorla gondermediği gerçeği idrak edilebildiğinde şikayet edilmemesi gereken şeydir.
gerekleri çoktur ancak zordur.
bir elde sözlük, bir elde kitap, önünüzde google translate saatler geçirmektir.
eğer ki uluslararası bir şirkette çalışılacaksa gayet mantıklı bir eylem tıpkı benim uluslararası ilişkileri ingilizce okumam gibi.*
türkiye'de avukatlık yapmayı düşünüp ingilizce hukuk okumak ayrıca bir soru işaretidir.
ve hala ingilizce bilmemekse gerçekten mallıktır.
hocanın dediklerini kaydedip, evde bin kere dinleyerek çevirmeye çalışanları görülmüştür.
'ben nerede yanlış yaptım' hezeyanlarına kapılmaktır.
hadi siz yine farklı bir alanda ingilizce ders görüyorsunuz. ben ne yapayım, sağım solum önüm arkam ingilizce; kim dedi sana dil bölümü seç diye!
se se ya da si si derslere gitmek zorundasın ,ingilizce olduğu için kaçırdığın derslerin notlarını başkasından alsan da bir işe yaramıyor malesef , çile bülbülüm çile yani.
ingilizce eğitimi boykot edip tüm sene derslere girmeyip, hepsinden kalmaktır. sana sorduklarına zorlamı bu bölümü seçtin, havan kime diye; sessiz kalıp mal durumuna düşüren bir durumdur.
hayatınızın en büyük yanlışıdır. çok pişman olacaksınız aynı bölümü okuyan arkadaşlarınız çatır çatır rahat bir şekilde sınıfı geçip 4 yılda bitirirken siz hazırlık artı bide kesin sınıf ta kalma ve götünüzü yırtarak 6 sene de bitirirsiniz. ingilizceniz de hiç pratik yapamadığınızdan grammerden ibaret kalır zamanlada onuda unutursunuz elinizle tek tük bildiğiniz yarı yamalak bir ingilizce kalır.
zaten zor olan bır bolumdeysenız bu bölümü çarpı iki olarak zorlastıran birseydir. ilerde faydasını görecegınızı vaad ederler lakin bizim okullarımızdaki eğitimle ögrenelinebilecek bir ingilizce yoktur.
içerisinde büyük dramlar barındırır. Mesela bi sınava çalışırsınız, bazı şeyleri ezberlemeniz gerekir. Ezberlersiniz , sınavda yaparsınız. Ama bir sorun vardır yazdıklarınız hakkında ufacık bir fikriniz yoktur. Sonra dersiniz ki "hay o senın ıngılızce bolum seçen beynini sikiyim."