bugün

ezik olmasaydı özgüvenlinin bir anlamı olmazdı. herkes zeki olsaydı zekiliğin bir önemi olmayacaktı. Boşuna tartışıyorsunuz imtihan dünyasının verilmiş rollerini oynuyoruz. Her şey yaradılışdan gelir.
Cevap verecek laf bulamayınca karşı tarafın fiziksel özelliklerine sallamaları mesela:d
kendinde olmayan bütün meziyetleri var olduğunu zanneden, hatta varmış gibi hareket eden ama günün sonunda kendinin ne olduğunu unutandır. Kendini bilen, haddini bilen insan ezik olmaz hiçbir zaman.
Sadece kendilerini düşünmeleri.
hayır diyememeleri ve dolayısıyla kolay yönetilebilir olmaları.
80 yıl önce ölmüş adamları eleştirirler.
erkek veya kadın, ezikliklerini örtmek için ezmeleri en belirgin özelliktir. doğuştan asil insan kimseyi ezmez.
Bir ezik erkek olarak altta kalmayı seviyorum, sadece sevgilimin altında ama.
- Kararsızdır.
- Ekonomik durumu istikrarsızdır.
- Dedikoducudur.
- Bayanlardan kaçar. Onlarla saglıklı diyalog kuramaz.
- Güzel de giyinse paspal da giyinse üzerinde eğreti durur. Giydigini yakıştıramaz.
- Toplu taşıma araçlarında kendilerini hemen belli ederler.
- Kaldırımda karşı karşıya gelindiğinde otomatikman karşıdakine yol vermeye meyillidir.
- Laftadır. icraattayken görülmez. Sorsan siker, sokar, hoplatır ama bir bayanın dikkatini çekmeyecek kadar siliktir.
- masturbatiftir. Bağımlı olacak derecede...
- geleceğe dair net bir hedefi yoktur. Gündelik yaşar.
- yuva kursa dahi ailesine karşı sorumluluklarini yerine getirememeye meyillidir.
- hemcinsleriyle muucadele etmesi gereken yerlerde geri basar. Sorsan uzlaşmacı oldugunu belirtir.

Liste uzar gider.
imkansızı zorlamak.
Bir insan için karakterinden ödün vermek ya da birisi için değişmek.
yaratılış olarak bile kadınlar duygusal zayıf varlıklardır. Her gün ağlamaları yetmiyormuş gibi birde küçük penisli erkeklere laf uzatmışlar hahaha
Ezik olmaları.

Şaka bir yana trip atmaları. Hiç hoşlanmam.

Ama bir tanesi varki çok ezik. Bir iş yapılınca onu ortamlarda tek başına imkansızı gerçekleştirmiş gibi anlatması. Sağda solda çok tanıdığı çevresi varmış gibi konuşup aslında çok boş olması. Bunu egolu insanlar yapıyor genelde.
Kiskanc olmalari, "skor" tutmalari. Su kadar kadinla birlikte oldum, su kadar kadini ayni anda idare ettim diye gezinmeleri. Eski sevgililerini ulu orta anlatmalari,asagilamalari.

Asarim, keserim, sikerim triplerinde olmalarina ragmen aslinda cok hassas olmalari. Belirli bir zaafiyetlerine yonelik yapilan elestirilere asla tahammul edememeleri ve hemen saldirganlasmalari.

Şekilci olmaları, kiyafet, araba ve telefon uclusune haddinden fazla deger vermeleri.

Kafayi para, kadin, seks, araba ve futbol konseptleri ile bozmalari; yasadiklari hayatin buyuk cogunlugunu bu hususlara adayacak sekilde sekillendirmeleridir. Herhangi bir hobi, kulturel aktivite ya da toplumsal duyarlilik adina bir adim atmamalari.

Ayrica bu ezik tipler, hassas olduklari konularda manipulasyona da cok yatkindirlar. Kendilerini biraz pohpohlarsaniz dilediginiz seyleri yaptirmaniz cok kolaylasir. Nasil oluyor da insan bu hale geliyor anlamak mumkun degil.

Hakli olduklari bir husus var, o da bu sekilde yasadiklari hayat; "ezik" kadinlara cekici geliyor. O sebeple yine tencere yuvarlaniyor, kapagini bir sekilde buluyor.
ezik erkeklerin ortak özelliklerini bilmeleri.
minnoş olduğumu öğrendiğim başlık.

selam ve dua ile *
Şimdi öncelikle bu durumda çok özneldir. Yukarıda ki yazar arkideşlerimizin hepsi de ayrı olaylara değinmişler zaten. Neyse.

Bence ezik erkek; ne kendisine ne de çevresinde ki değerlere saygı gösteremeyen erkektir.

Eşim çalışmasın istiyorum diyen ama iş hastahane de kadın doktor bakmaya geldiğinde birden degisiveren fikirsel ezik erkektir.

Sorumluluktan ve denemekten kaçmak: Bu çok önemli. Herkes her işte iyi olmayabilir. Fakat denemek önemli. Gerçekten bir ortamda size bir şey sunuluyorsa ben ben ben diye ortaya atılmayın lakin size sunulan teklifi de değerlendirin ve ortamın adamı olun. Pısırıklık hoş değil. Yapmayın.

He bir de şu var; hani siz böyle ortamlarda kız (afedersiniz ama bunun tabiri bu galiba) tavlayınca kendi içinizde "görmemişler gibi" kikirdiyorsunuz ya bu ezikliğin vücut bulmuş hali.

Efendi erkekler ezik değildir. Minnoştur. Değerlere saygısı vardir. Son maddeyi yapmazlar en azından. *
kadınlardan daha çok erkekler tarafından örselenmeleri.

bu kadınlar öyle kurnaz varlıklar ki kendileri gibi organize olup yek vücut hareket etmeyelim, kendimizi haklarımızı korumayalım diye bizi bize düşman etmişler.

hakkını aramak için meydana çıkan bir kadın hemen yanında diğerlerini bulurken aynısını bir erkek yapmaya kalktığında "yahu şuna bak erkek haliyle utanmıyor da vs gibi" ezmeye kalkmaz mıyız hemen?
Çok afedersiniz ne bi yerlerinin küçük olması, ne çirkin, ne de fakir olması. Benim için ezik erkek hoşlandığı kadına öyle uzaktan bakıp bakıp yanına gitme cesaretini bulamayan erkektir.
formasında kırmızı veya bordo renk olan takımları tutarlar.
ortam yalakası olmalarıdır.
karanlıkta kara gözlükle dolaşmaları.
Abicim eziklik ne ya kime gore neye gore,siz fazla okuzsunuz diye milleti niye ezik diye yaftaliyorsunuz anlamiyorum .

Turk toplumunda deger gormezler, kadina deger verirler.
duygusal, ağlak, acı çeken, dengesiz ve yengeç burcu bireyler olmalarıdır. zamanında bir süre mecburen birlikte takılmak zorunda kaldığım böyle bir çocuk vardı. istisnasız yolda gördüğü her kediyi durup severdi, ama nasıl sevme bir görsen. yahu diyorum biraz sert ol, yok neymiş "ama çok tatlı değil mi baksana oyoyoy" imiş. bi' de eline alıp bana tutuyor böyle. tamam tatlı evet, ama böyle de olmaz ki. eziklik resmen bu. yazık, çok yazık...
başak ve balık burcu olmalarıdır. Sorry.
Kadına olan açlıklarıdır. Kız görünce sanki sıcakta erimiş sakız gibi götlerinin başlarının ayrı yerlere esnemesi.