bugün

yanlış önermedir. daha iki gün önce tanıştığım ezgi isimli kızın boyu 1.80 idi.
çok doğru bilgi, saptama, tespit. alt komşunun kızı oldu geçen, adını ezgi koydular. görsen el kadar. kısacık.
(bkz: olta)

yha benim adım da azgi ama baeen kısa değiliiiim!!!! öptm. kib. grş. by.
(bkz: ezgi isimli kızların biraz çıyan olması)
Bir tespitin gediğine oturmasıdır.
(bkz: yok artık ya bu kadar isabetli tespit yapılır)
bi de çelimsiiiizz, zayıfcacık kızlardır bunlar *
Genellemeye kurban giden bir tepittir.
Tanıdığım 10 tane Ezgi adında kızın 8inin boyu 170 civarıydı.
(bkz: Kısa boy neye göre kime göre) *
oha dememize sebep olan tespittir. fındık kurdu gibidir bu hanımlar. ufacık,küçücük,içini bilemeyeceğim.
"türkiye'yi tek tek dolaşıp bunumu araştırdın?" şeklinde ayar verilesi kişi söylemi.

not: yanlış araştırma yapmışsın vallahi. 1.85lik ezgi var piyasada ne yapacağız şimdi?
isimlerden genellemelere gitmelerden hoşlanmayan bendeniz bile katılmaktayım bu duruma. tüm ezgiler kısa ulan!
2 ezgi tanıdım. biri kısaydı diğeri de uzundur. şimdilik yarı yarıya doğru olan tespit.
arkadaşım basket takımında oynayanların bile kısa olduğu bir ülkeyiz. olay isimde değil. tanım olarak da, var olan durumdur evet.

http://tr.wikipedia.org/w...asketbol_Tak%C4%B1m%C4%B1
Ezgi Türkiye'de en çok kullanılan 279. isimmiş efendim. yani her 1,133 kişiden birinin adı Ezgiymiş. dolayısıyla Türkiye nüfusu göz önünde bulundurulduğunda ortaya çıkacak sayıdaki tüm Ezgi isimli kişileri bilip hepsinin boy ölçüsünü kendi yaş gruplarının standart sapmaları da göz önünde bulundurularak hesaplanmış persentillere göre değerlendirildikten sonra ancak böyle bir durumdan bahsedilebilir. ki bu kadar abuk bir çalışmayı yapan gerizekalı bilim adamı bulunsa da yine de standart sapma olacak, bu standart sapmanın dışında kalan ismi ezgi isimli olup uzun olan hatunlar bu genellemeye uymayacaktır.
hayatım boyunca yaklaşık 8 ezgi tanıdım ve inan garip bir şekilde hepsi kısaydı. ama bu genelleme yapma hakkını verir mi? hayır. o zaman şöyle demeliyim. hayatım boyunca 10 ezgi tanıdım bütüm hürremler kısa boyludur.