bugün

ezan türkçe mi amk.
Adana, Hatay, Urfa, Diyarbakır Kürt illeri değil, Türkiye cumhuriyeti devletinin illeridir.

Geri zekalı kimsenin Türkçe bilmediği illerden Türkçe tanım giriyor.

Sana kulaklık verilecek, anlık çeviri yapılacak. sen yeter ki ezanı duyunca camiye git.
Ya ben şunu anlamıyorum ben duymadım yani Bursa'da 8000 tane turist var bunlar ezanı anlamıyor gel bunların dillerinde okuyalım diyeni.
Arkadaşım yanlış anlamada bilinen, resmi olarak kabul gören fikre göre 1071 buraya geliş dahada gitmemişiz bak hayla buradayız.
E bu ülkenin kendi dili var mı evet dünyanın en eski dilleri arasında yani koskoca ülkeye bir yaptırım yapma gibi söz konun olamaz ki senin be puşt. Herifler Türkçe bilmiyor diye ülkeyi değiştireceğiz anasını satayım ne güzel kafa lan.
Az da olsa belirli bir düzeyde kültüre sahip bir insan bunu diyemez bile bak biz oturmuş dinliyor birde cevap yazıyoruz.
Git herhangi bir ülkeye de ki ben senin dilini bilmiyorum o yüzden resmi dillerin arasına kürtçe sok. Kabul edildiği gün hatta siktir et tamam efendim biz bi düşünelim desinler yeter lan o gün sizin eylemlere katılacağım! Sizi yaka paça siktir eder daha da ülkeye sokmazlar haddinizi bilin.
(bkz: turk faşizmi)
Kürtçe ney amk telli enstürmanmıydı?