bugün

patatesçi apörleriyle ezan okunması dini varoşlaşma sürecine soktuğu gibi kulak zarını yırtarak sağlık sorunlarına da yol açmaktadır. buna bir çözüm bulunmalı.
ciplak sesle okunması benim de tercihimdir. duyurabildigin kadar bagir hoca.
Ezanın apolyeyle okunmasının yasaklanmasıdır. *
Napsın imam, kısa mesaj mi atsın herkese.
Henüz hoparlör bile diyemeyen insanların düşüncesidir. Evet.
(bkz: apörlör)
hoparlör ve apörlörün farkını bilmeyenleri göstermiştir.
Apollo o sen yanlış biliyorsun.

tutmayacak kampanyadır.
demokratik ülkelerde halkın çoğunluğunun dediği olur fakat azınlıkların da hakları ihlal edilmez. şayet müslüman bir mahallede iseniz eşşek gibi çoğunluğa uyacaksınız ya da gayrı müslim mahallesine yerleşeceksiniz. gayrı müslim mahallesinde iseniz durumu dilekçe ile bildirin gerekirse oy toplayın.

eğer mesele böyle ''ben rahatsız oluyorum'' gibi basit bir cümleye indirgenecekse bizim de rahatsız olduğumuz çok şey var. ben senin sevgilinle metroda koyun koyuna dolaşıp onu öpüp koklamana tahammül edemiyorum, rahatsız oluyorum. ne yapacaz? her rahatsızlığı dile mi getirelim?
her camiye kaliteli ses sistemi alsınlar harbiden her cuma o kadar para toplanıyor en azından hd sesle ezan dinleyek patatesçi ses sisteminden kurtulalım.
bizim mahalledeki imam maaşı yeni alınca scream vokal yapıyor.*
Konyalı veya çevresinden olup dinden çıkmaya hevesli piç kurusunu fikirlerinden biridir.
Gereksiz bir yasaklama olur lakin bunun insan doğasına uygun, rahatsızlık vermeyecek bir ses düzeyi ile okunması yerinde ve gerekli bir uygulama olur.

Ülkemizde, Aklı selim hiçbir insan, inancı, ideolojisi her ne olursa olsun, ezan okunmasın diye bir hadsizlik yapmaz, lakin eğitimli ve uygar her insan maneviyatın topluma iyi geldiğini, olumsuz duyguları yumuşattığını bilir ve her inanca saygı duyar.
Okunan ezana da, çalan çana da.

Lütfen taraflı ve kötü niyetli olmadan, sağduyuyla ve mantıkla şunu kabul edin ki, birçoğumuz için anlam ifade eden ezan sesi, son derece yüksek sesinden dolayı rahatsız edendir, o sakin ve huşuyla okunması gereken tonda değildir.
Bunu kabul edin.

Mahallemde, beş tane camii var zaten, dağ başında, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde yaşamıyoruz, bu ülkede camii sıkıntısı yoktur, o halde bu hunharca bağırış, yülksek volüm, teknolojinin anasını ağlatacak düzeyde sesle okunmasının anlamı nedir, nedir bu çığlık çığlığa haykırış?!

Özellikle son dönemlerde, olay iyice abartılmış, nerdeyse komşu ilden duyulur hale getirilmiştir.
Ezan vakti Balkondaysam, asla telefonla konuşamıyorum mesela.
içerdeysem, camı kapatmadan televizyonu duymamın imkan ve ihtimali yok.

Yapmayın, etmeyin ağalar, beyler!
Maneviyat öyle bağırış çağırşla kutsallaşmaz, daha çok insana da yayma gibi bir amacı da başarıya ulaşmaz.
Yüreğinde hissediyorsa hissediyordur, hissetmiyorsa, senin çığlığının zerre faydası olmaz, aksine irite edersin.
Ağırbaşlı va sakin olmak güzel şey, dinde de, ritüelde de...
apollö gerçekten de olmaz yane.
güncel Önemli Başlıklar