bugün

(bkz: sözlüğü foruma çevirmekte vites yükseltmek)
(bkz: makam)

edit: ha bir de (bkz: başlık sıçmak)
(bkz: hanım koş ya da koşma boşver değmez buna)
bir boktan anlamayıp, yazar oldum bir bok sıçayım diyerek açılan/sıçılan başlıktır. sözlüğün veri tabanını boşuna büyütmektedir.
bazı alışılmış (belki de hala alışmakta zorluk çekilen) bilgiler son kıvamlarını alıncaya kadar önemli bir gelişim/pişme sürecinden geçerler ve son kabullenilmiş halleri ise en ideal şekilleridir.çay bardağı dendiğinde akla gelen şeyin rakı bardağına benzememesi gibi..bilinen şekillerinin dışına çıkılması biraz zordur.müezzinin okuduğu ezan anonim bir bestenin kişisel yorumudur.umumi bir kabulün biri tarafından seslendirilmesidir kısacası.o adamın allaaaaaa diye uzatmasına gülmek hatta yarılmak normal karşılanabilir fakat her allaaa diye uzattığında gülmek ezanın bildik okunuş şeklinin kanıksanmasına benzer bir alışmışlık geliştirebilir maazallah.adama deli derler.müezzin allaaaa dediği an gülmeye başlayan adam,normal bir icraat karşısında anormalleşmek gibi enteresan bir fiiliyata giriftar olmuştur.

unutmadan,şu şöyle olunca ben dayanamıyor gülüyorum, tespit değil kişisel reaksiyon bildirimidir.böyle yaparsanız sizin müezzini taktığınız kadar insanlar bu tespit bozması yorumunuzu takmaz.bence daha rahat takılın.