bugün

benim içinde bulunduğum tiptir. bakıyorum evrimcilerin hayvanları sınıflandırmasına , kurdukları bağa , ilişkilere falan aklıma yatıyor. sonra kuran'ı okuyorum söylediği delillere bakıyorum o da aklıma yatıyor.

bir teselli ver sözlük.
(bkz: step by step atheism)
kafası karışık insandır.
beyin amcıklaması yaşayan tiptir.
kendisine şifa diliyoruz...
aslında her şey vardır ve aslında hiçbir şey yoktur.
"yavrum, modern bilim pozitivizm ve materyalizm üzerine kuruludur. eğer sen gidip ay bunlar 98272 sene önce kuranda vardı dersen bodoslama sıçarsın. ancak bilimin gerçekliğini kabul edip bireysel olarak inancını yerine getirmen ve kendini eğitmen de insanlığın, hatta çok daha önemlisi dünyanın yararına olacaksa şarttır, "farzdır"." denilesidir.
hala anlaşılamıştır, evrim teorisini nasıl ateistlik olarak gören insanlar nasıl insanlardır..
evrim hakkında atıp tutanlar öss'de kaç biyoloji sorusu çözebilmişler, bir söyleseler..
"allah dünyayı yarattıktan sonra işi evrim yasalarına bırakmış olabilir" diye düşünen tiptir. (bkz: eklektizm)
bu duruma cevap veren cüneyt arkın olsaydı 'sen o küçük kafanı böyle şeyler için yorma yavrum.' derdi.
zındıkların oyununu anlamayan tipik ehli dünya müslümanıdır, oruç tutmaz, namaz kılmaz, kalbim temiz der gezer ortalıkta,
sanki peygamberimin kalbi temiz değildi de ondan ayakları şişinceye kadar namaz kılardı, pehhh, yaşayın durun işte, oynayın oyalanın, tüm nasibiniz dünyadaki gördüklerinizden ibaret bir çoğunuzun,
ama tövbe kapısı her zaman açık.
Evrimin kurgulayıcısı da allah'tır diyerek işin içinden sıyrılabilecek insan.
bu anlayış bile bize "ateizm" ile "evrim" arasındaki bağı gösteriyor.
ateizmin ekmeğine yağ süren, yaratıcının varlığına ve mükemmel dizaynını reddedilişini kolaylaştıran bilimsel inanç (evrim) ile gerçekten her şeyin tesadüfen değil de, bilinçle tasarlanmış olan evrenin ve içindekilerinin yaratıcısının var olduğunu söyleyip ikisine de aynı anda inanmak, ben "sıcak buz istiyorum" demek gibi bir şey...