bugün

kişiye, kendisini garip hissettiren bir beyandır.

bugün eski iş yerimden gülşah aradı. hal-hatır ettikten sonra sitem faslına geldi sıra ve hiç arayıp sormamamdan dertliydi anladığım kadarıyla. biraz konuştuk falan. sonra konu nasıl olduğunu anlamadan ilişkilere geldi. bir kaç konuştuk falan sonra "evli olmasaydım seninle yatmak isterdim" dedi. açıkçası ne olduğunu anlamaya çalıştım o an(hatta şu an bile anlamış değilim).

hayır düşünüyorum, birisi böyle hissedebilir. bunu da normal kaşılıyorum ama bunu dillendirmenin amacını bir türlü çözümleyemiyorum. birisi neden böyle bir şeyi söyleme gereği duyar ki?

garip velhasılı. zaten çok normalmişim gibi bir de bunun garipliğini yaşamaktayım heammınagoyyim. "olur öyle" dedim, geçtim ama hala anlamlandırmakta zorlanıyorum neden böyle der bir insan.
evlilik odaklı kuru ahlakın çökme noktasıdır.

bir kişi sırf evli diye bazı şeyleri yapamayacağını düşünüyorsa aslında sadakat duygusunu çoktan terketmiştir yani o kişi yapmaması gerektiği için yapmayıp aa evliyim gidip başka kadına sokamam/başka adama sokturamam diyorsa orada sıkıntı var.

zira bu duygu ancak evliliğin ilk yıllarında işler daha sonra tıpkı mesleki deformasyonlar gibi bireyi bulunduğu konuma yabancılaştırır. hani kolunuza taktığınız saatin o metal kısmının tende yarattığı soğukluk bir süre sonra geçiyorsa kişiler de evli oldukları gerçeğinden uzaklaşırlar. o sebeple salt doğruları gerçekten istendiği için yapmamak gerek.
Facebook tavlada yakışıklı bir fotoğrafın varsa her gün karşılaşabilirsiniz böyle durumla. Faceini alırsın bir bakarsın kapak resmi çocukları. 'kocam olmasaydı gece sende kalırdım'.
evlilik kurumunun toplumun ahlakını güvende tuttuğunun ispatı olan cümledir. adam evli olmasa zina yapacaktı ama evlilik zinayı engelledi. evet.
şarta bağlı tekliftir. benden bu kadar gerisi sana kalmış demektir.
zinakar kişi beyanı.ciddiye almayın efenim,bayan veya bay farketmez.evli olmasaydım ne orospuluklar yapardımdan tek farkı,yatacağı erkeklerden birini seçmiş olmasıdır.ağzına kürek yada ne bileyim en azından zımbayla vurmak gerekir.uzaklaştırılmalıdır.hayat böyle işte,her yer günaha sevk eden uyaranlarla dolu,imanınızı zedelemeye çalışacaklar.ama level atlamak zor değil,aslında tıpkı atari gibi.