bugün

evde ayakkabı terlik giyen pis avrupa abd özentisi tiplere asiliktir giymemek. nerde yaşıyorsunuz siz ya evde mi sokakta mı ev dediğinde halılar olur ve çorapla veya çorapsız dolaşılır.
normal insan.
annenin fantazilerinden biri. ne oluyor dolaşınca. ananın karnından ayakkabıylamı çıktın
yerden ısıtma sistemi bulunan bir evde bulunuyorsa, ayaklarının sıcacık yüzeyle temas etmesini istiyor olabilir.
ya da sadece keyfinden çıkarmıştır. modern yaşama dil uzatmamak adına alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda değildir.
hijyene önem veren insandır. gayet normaldir. özenti değildir. dışarıda ayakkabılarının ne derece kirlendiğinin bilincindedir.
Musluman olmasin? aman ha!
yurtta ya da öğrenci evinde kalmıyordur.
(bkz: evin içinde terlikle dolaşan tip)
dışarıda boka basmıştır ondan...
Ayaklarının kesilmesi gereken tiptir.

Ayaksız dolaşsın da görelim.
nasıl böyle bir şey yapar insanıdır.
(bkz: entry nick uyumu)
evine dışarının tozunu toprağını bokunu taşımayan temiz tiptir. ha ben evde dışarıda giydiğim ayakkabıyı mı giyiyom sandım godoş diyene de lafım şudur;

çıkar lan ayağın rahatlasın sığır.
eve ayakkabı ile girilmez efenim evin bereketi kaçar.
çocuklar duymasın dizisinden etkilenmemişitir. iyi mi etmiş bilemedim şimdi.
normal tiptir. sonuçta çokda hijyenik değildir.
Normaldir, rahattir.
Sokağın pisliğini evine sokmak istemeyen, hijyene önem veren tiptir. Milletin balgamlarının halısına sürünmesinden zevk alanlar da olabilir tabii ki tercih meselesidir.
Aynı zamanda çorapla uyumanın bile damar sertliğini hızlandırdığı düşünülürse medikal anlamda da ayakların serbest olması olması gerekendir.
Modernleşmeyi evde ayakkabıyla gezmek olarak anlayan bebeler üzmüştür.
klasik türk erkeğidir. Şahsen saçma buluyorum ev içerisinde ayakkabıyla gezilmesini. istendiği takdirde terlikle gezilebilir fakat ayakkabı hiç hijyenik değil kanımca.
Ayakkabılı dolaşan tipe gore ayakları kokmayan insandir.

Ban dışar da bile ayakkabılarımı cıkarıp bağdaş kurasım geliyor. Bir de ev de gezdigimi dusunemiyorum. Kokar lan.