bugün

çingenedir. kayınpeder aliş, kayınvalide adriya ve gelim güllü ile bit parazına gidilip çalıntıdan ucuz eşyalar kapatılabilir. kayınpederinize ikinci el bir çalıntı darbuka alırsanız sevinecektir, çalmayı bilmese bile.
varsa öyle gelin adayı hemen evlenilesidir.
öyle bir gelin adayı evliliği ciddiye almıyor demektir. evliliği ciddiye alan bir kadın bütün ev eşyalarının en iyisinden olmasını isteyecektir, çünkü amacı o eşyaları bir hayat boyu kullanabilmektir. eşyaları idareten seçen bir gelin adayı evliliği ciddiye almıyor kocasını seviyor demektir.
görülmemiş, duyulmamış şeydir. ama ben tanıyorum böyle birini. ondan başka olduğunu da sanmıyorum. bu insanın değeri bilinmedi, o ayrı.
erkek olsam asla evlenmek istemeyeceğim kız olurdu.*
tipik (bkz: bit gelin) modeli
http://www.uludagsozluk.com/k/vay-gelin/
sürekli erkek parası yemek için yetiştirilen kızlarda asla görülmeyen gelin adayıdır.
ortada ekonomik yönden bi sıkıntı yoksa evlenilmeyecek gelin adayıdır cimridir lan. hayat gecmez hem kız dediğn biraz duygusal our yeni eşyalar sıcak bir yuva ister bit pazarı ne bence sanıldığının aksine kötü olan durumdur.
sadece er kişilerin hayallerinin mahsülü gelin adayıdır, yoktur kısaca!
soyu koruma altına alınmalıdır.
alman ya da amerikalı falandır...ne türk ne de başka oryantal kafalı öyle birşey söyler. onu söyleyebilmek için "göz" ün doymuş olması gerekir. "aç" gözlü gelin adayı öyle birşey söyleyemez. söyleyecek olursa,zaten evlenmez. ben kocasının hediye ettiği "tek taş" yüzüğün üstündeki taş küçük diye evi terkedip anasının evine giden "yeni gelin" bilirim.

benim tanıdığım çevrede yoktur öyle gelin adayı. ben türkiye´de ne gördüm ne de duydum.
hemen evlenmesi gerektigini dusunen, ya adayda cok parlak gelecek goren ya da baska kismet bulamayacagina inanan, an itibariyle parasiz bir sevgilisi olan kimsedir.
olay kesinlikle yanlış anlaşılmıştır,
- aşkıım biz nezaman evleneceğiz
+ paramız olunca
- düğün istemem nikah yaparız
+ eşyalar nasıl olacak ama
- bit pazarından döşesekde evimizi olur
+ benimle evlenirmisin
- evet evet

devamı,

- akşama annemler sizi bekliyor
+ tamam geliriz
- çikolata ve çiçek almayı unutma
+ tamam
- gümüş tepsi çiçeklerde güzel olsun
+?
- arkadaşlarım da bakacak

devam,

- aşkıım düğün istemedim diye annemler kızıyor
+ ama sen istemedin
- zaten bana kızıyorlar damat yapardı diyorlar
+ ?
- dul avrat gibi diyorlar
+ tamam düğün yaparız

devam,

- aşkım bellonaya uradık geçen annemlerle
+ nereye
- mobilya baktık
+ hım öylemi
- alfemoda da çok güzel şeyler var
+?
- yarın bakalım tamam mı aşkım.

+ .

o kız kayboldu yazının sonuna doğru görenlerin, insaniyetlik namına tutamayacakları sözleri vermemelerini istemesi rica olunur...
böyle diyen gelin adayından hemen arkanıza bakmadan kaçın, zira evlilik dediğin dışardan bakınca yeşil türbe içine girince estağfurullah tövbedir.
'ne aceleniz var! hemen evlenmeseniz ne olur ... paranızı biriktirin en kötü spotçulardan alırısız' diye karşısında dil dökeceğim gelin adayıdır. yok dinlemezse ilerde samanlığın seyran olmadığını anlayınca başını taşlara vuracak gelin olacaktır.
erkek olsaydım, "evimizi bit pazarından kuralım" sözlerinden sonra arkama bile bakmadan terkederdim o kızı. allah bilir pis pis kokuyordurda.

edit: bu başlığa aylar önce aynı düşünceleri içeren bir entry(#8728010) girdiğimi unutarak yine aynı düşüncede bir entry olmuş bu. demek ki bu konuda gerçekten tutarlıymışım. vay be !
Henüz üretilmemiştir.
amacı harbiden hayat paylaşmaktır. keyfine bakmak değil.
Atem tutem ben seni, şekere katem ben seni deyip Pamuklara sarılası kadındır.
Ayrıca rafine zevkleri vardır belki de, kimbilir?