bugün

aniden beliren osuruk kokusundan evde yalnız olmadığını anlamaktır.

evde yalnızken hep bi tribe girerim.
"evime heran hırsız girebileceği" tribi.

size biraz evimden bahsedeyim; evim, memleketimin en merkezi yerinde. 2 bloklu bir apartmanın çatı katı.
şimdi diyeceksin ki; "e be gerizekalı, çatı katına nasıl girsin hırsın. sıpaydırmen mi lan o?"
haklısın da tabi.
ama yangın merdiveni doğal olarak benim çatımın hemen yanında bitiyor ve merdivenin çatısında demir yok.
elin oğlu bi keşfetse anamızı ağlatacak haberi yok.
haa burada yayınladım, bu saatten sonra hırsız girerse sözlük ahalisinden şüpheleneceğimin resmidir.
yok resim olmadı karikatürüdür.

neyse konuğumuza dönelim.
ne zamandır müzikle uğraşıyors... öhm..

konumuza dönüyoruz.
televizyonun karşısına kurulmuş, kucağıma laptopumu almış sağa sola sırnaşırken açık olan balkon kapı ve penceresinden ağır bir şekilde pis koku gelmeye başladı.
"kim osurduysa söylesin amk!" dediysem de kimseden ses çıkmadı.
kendime de yalan söylemediğimi anladıktan sonra yavaş hareketlerle koltuk altlarımı kokladım ve kokuları uyuşturmaya çalıştım, lakin başarılı olamadım.
ve o an bir ürperme hissettim; "ulan hırsız mı girdi acebooo?" şeklinde.

böyle gereksiz triplere hep girdiğim için evde yalnızken sağımda solumda biyerimde bir kesici alet bulundururum hep.
yavaşça ona uzandım ve balkona çıktım.
kimse yoktu.
"ulan ben balkondayken pat die camların birinden içeri atladıysa" diyerek hızlıca içeri girdim tekrar.
hızlıca girdim ki koala gibi bakakalsın pezemenk.
pat girdim perdeler uçuşuyor odanın birinde.
yaklaşık iki saniyelik yusufun ardından;
"çatı katı malum eserekli olur" şeklinde telkin ettim kendimi.
camı kapadım oda oda gezmeye başladım bu sefer.
her girdiğim odanın ardından kendime "temiz" şeklinde komut filan verdim.
dipnot: komut kredisi işini fazla anlamadığım için sadece temizle yetindim.

aslında bu kadar aranmazdım gereksiz yere ama o kim osurduysa söylesin amk lafından sonra kıss kıss gülme efekti duyar gibi oldum. ya ondan.

evet, potansiyel katil ve deliyimmm.. öeeehh.

respect.
(bkz: daha sıcak fazla uzaklaşmış olamaz)