bugün

gelin itiraf edelim * özellikle bayram seyran günleri anne baba bayram ziyaretine gittiğinde evde yalnız başına pijamalı, şortlu, baksırlı veya coştuysak baksırsız takılırken kapı çalınınca rahatsız oluruz hepimiz. demin de öyle oldu abi evde oturmuş msn sözlük winamp üçlüsüyle takılıyoruz. he unutmadan winampın eski sürümü baba bendeki.. video açmıyor. tera patrick.avi yazısı çıkıyo.. hata veriyo sonra

neyse kapı çaldı ulan üstüm müsait değil açamam şimdi kapıyı ama kim geldi öğrenmem lazım. şimdi kapıya kadar yengeç gibi götün götün ilerlicem ama pijamanın paçaları hışır hışır ses çıkarıyo.. hayır kapıdaki ses çıkarmadığına göre kesin beni tanıyan yavşak biri.. hah çaktırmadan kapıya kadar geldim diyip kapının üst deliğinden baktığım anda şrannkk diye el hareketi de çekebilir. ulan hiç ses de çıkarmıyo ki bi tahmin yürütelim..

ay çok baklava yedin necmi burda ikram ederlerse yemiceksin falan sesi duysam 12 numaradaki münevver teyzegil geldi diyecem.. değil.

hehe oğlum burda salak bi abi var şeker kutusunu mal gibi önümüze tutuyo beşer onar tane alıyoz dese aşağı mahallenin veletleri diyecem.. o da değil.

ulan teres.. bi ses çıkar öksür aksır sümkür belki tanıdık birisin don gömlek sorun olmayacak açacam kapıyı gel baba kusura bakma ev hali diyip konuyu değiştircem ama yok anuna koyim herif çıt çıkarmıyo.

neyse sittir et çaldı çaldı gitti.. herifin yavşaklığı da öyle bi korku salmışki ulan arkasından bakmaya bile tırstım sesimi duyacak diye. göremeden gitti adam. neyse salla ya önemli bişeyse telefon falan ederdi heralde. o aşağı mahallenin çakallarını da bayram bitsin yakalayıp dövücem.
anne baba bayram ziyaretindeyken siz de yayılıp televizyon karşısında kumandanızla kardeş kardeş oturuyorsunuzdur, sonra birden zil çalar o güzelim kuş sesiyle , pijamanız üstünüzde ,saç baş o biçim zaten ,çalan kapı affalamanıza neden olur gidip giyinsem mi, kapıya mı baksam ,televizyonu kapatıp evde yok taklidi mi yapsam ne yapsam diye düşündüğünüzdendir bu affallama,

kafanızda elli tane ihtimal dolanır, en sonunda kapıya yaklaşıp kapının üstündeki ,o küçük deliğe gözünüzü dayarsınız, omzunda davuluyla işte o adam , 1 ay boyunca sizi uyandıran o yüce kişi, davulcu , içinizdeki sevinç tarif edilemeyecek derecededir, hemen kapıyı açarsınız dur abi deyip kapıyı aralık bırakırsınız, cebinizdeki tüm bozuklukları verip bayramlaştıktan sonra ,koltuğunuzda yayılmaya devam edersiniz ama bilirsiniz ki, bu kapı bir kere çalındı mı susmaz anne baba eve gelene kadar her yarım saatte bir çalar , geçen o yalnız dakkikalarınızı gerginlikle heba eder gider.