lisede yaptığım heyecanlı aktivite. annemler evde yokken balkonda içerdim. bütün komşular görmüştü. izmaritleri atacak yer de olmadığından balkondan aşağı sallardım. bir gün sitenin bahçesinde bir fidanın dibine düştü aq tütmeye başladı ödüm bokuma karışmıştı.
Eski günleri hatırlatır. Evet.
Kokudan anlaşılıyor gençler gizli falan değil o. Evet.
bırak o sigarayı liseli.
Bugün kafaya koyduğum eylem.
Gizli gizli içtiğini sanırsın sadece. Annen baban anlamıyormuş taklidi yapar. Sende sevinirsin. Heyecan yaparsın.
Yatmalarını beklersin balkona çıkıp sigara içmek için mesela. Sonra evden biri uyanır seni balkonda görür,ne yapıyorsun kızım bu saatte bu soğukta balkonda diye sorar. Hiç hava alayım dedim dersin.
Kıyamam o da seni kırmamak için anlamamazlığa gelir.
Salak mısın ? Leş gibi sigara kokuyorsun işte. Ne hava alması.

Yıllarca evdekileri bu şekilde aptalca diyaloglarla kandırdım. Sonra babam bir gün dayanamayıp kızım içiyorsun şu zıkkımı gizli kapaklı içme bari biz senin sigara içtiğini yıllardır biliyoz dediğinde kendimi aptal gibi hissettim.
Bir zeki biziz çünkü. Gizli sigara içilmez. Sigaranın kokusu saçına,eline,kıyafetine her yerine siner.
Gizli gizli içildiği sanılır sadece.
Siz kimse bilmez sanırsınız ama o koku her yere dağılır.
Siz kimse bilmez sanırsınız ama o koku her yere dağılır.
Balkonda keyif yaparken annemin geldiğini duymamla sigarayı aşağı fadime teyzenin çamaşırlarının üstüne atıp kokuyu dağıtmak amaçlı saçlarımı alel acele salıp balkonu yıkıyormuş gibi yapmaktır .
Gizliliği falan olmayan eylem. Ne yaparsanız yapın koku kalır. Bir de Anneler anlar. Yapmamak içmemek gerek. Üzmeyin annenizi. Yada her kimse büyüğünüzü.
o sigaranın tadı bambaşkadır.
Her gece yaptigimdir. Bizimkiler yan odada mışıl mışıl uyurken ben burda hunharca sigara iciyorum. Gizlice sigara icmek bi sey degilde yanetkilerinde biraz tirsiyorum.

(bkz: meme kanseri)
(bkz: rahim ağzı kanseri)
gece kafayı camdan dışarı uzatmak Suretiyle yapılır, ha basıldım ha basılıcam gerginliği de olaya ayrı bir zevk katar. ayrıca izmarit camdan aşağı atılmamalıdır, ayıp.
sigara içen yaşıtlarımın yaptığı davranış.
çılgın asi kızlarımız çok yapar .
tatavaları çekmemek adına yaptığım eylem. ama bu tribi yaşamak ayrı keyifli. aynı gizlice bir yerde öpüşmek gibi.
Hemen hergün yapılan eylem. Babam salondayken ben odamdaki camda sigara içiyorum. O yatak odasındayken mutfak balkonundan içiyorum. Sıla ablamızın bir eserinde bahsettiği;

Her gece balkonda elinde sigarası, gizli içiyor hızlı hızlı

Diye bahsettiği kişi benim a dostlar.
(bkz: tevellüt kaç)
public sex gibi bir şeydir. yakalanma korkusunun verdiği zevk bir başka. bugün van'da coşku bir başkaaaa.
o heyecan kalbin hızlı atması sigaradan alınan zevki katlar ama yakalandıktan sonrası kötüdür. soğuk kış günlerinde camdan sarkıp içmek yada balkonda dona dona içmek güzeldi benim için bitti o günler artık...
içilen en keyifli sigaradır vücudun salgıladıgı adrenalinden mi bilinmez tadı ayrı bi güzel gelir ayrı bi keyif verir, gizliliği kalmayınca özelliği de kalmıyor sigaranın.*
bireyin sigara içtiğini ailesinin bilmemesi kaynaklı olarak muhtemelen gece saatlerinde ve kış günlerinde yapılacak olan eylemdir. daha önce hiç tecrübe etmedim. babam sigara içtiğimi öğrendiğinde "ben de senin yaşında başladım. sana kızmaya hakkım yok. sen bilirsin." demişti. ama eşek kafa işte. dinlemezsen babayı alırsın babayı.
kalbin küt küt atmasıdır. her an tereddütte olmaktır. yakalandığında yanakların pancar renginde olmasıdır, ve tabiki anneden/babadan gelecek azarları da düşünürsek... saatlerce çekilir bu. ayvayı yemektir.
genellikle başarısızlıkla sonuçlanır yakalanmamak için bazı önlemler de vardır

(bkz: sigaradan çektitği dumanı kola şisesine biriktirmek)
hiç sigara içmeyen birinin, kendinden iğrenme sebebidir. hem evde gizli gizli sigara iç, hem de iğrenç kok. reva mı lan bu? daha da sigara içmem.