bugün

türkiyede evcil hayvanlara verilen isimlerdir.
(bkz: kubar)

kedim olurdu rahmetli.
toni.
bi ara beslediğim köpeğin adıydı, italyan futbolcu luca toni'yi anımsatırdı.
Nemo ve memo zamaninda japon baliklarima koyduğum isim.
egemen.
Zeytin. Klişe biliyorum, ama çok yakışıyordu o isim ona. Sonra çaldılar onu benden.

Bir de kaplumbağalarımız vardı onlara da kardeşimle "cingöz ve kurabiye" isimlerini vermiştik. Sanırım isim konusunda iyi değilim ya.

Ama benim asıl köpeğim olduğunda koymak istediğim isim "Spark"tı. Bir gün bir beagle'ım olursa ona koyacağım bu ismi. Çünkü en çok beagle ırkına gider bence o isim.
köyde halamların çok çirkin bir köpeği vardı, adını çirkin koymuştuk. her zaman sempatik bir çağrışım yapardı bana.
(bkz: bızdık)
cılız.
boncuk.
remzi.
melehat.
çapkın.
Buş. Oğlum buş gel buraya it!
hoppa cuppa. evet van kedisi türü bir evcil hayvanımın adı bu.
eskiden sokakta bulup beslediğimiz kedinin ismi ise hacker dı. ama biz kediye hekır hekır demek yerine hekkoş derdik. keko oldu kedi.miyavlarken bile miyav loo diye miyavlıyordu.
karabaş.
uyuz ,kaplumbağamın ismiydi.
Kapris.
Müezza
Peygamber efendimiz'in(sallallahu aleyhi ve sellem)kedisinin ismidir.
Kesinlikle karabaş değildir.
Muhabbet kuşumun adı gafur du.
4 tane kedim var adları Su Nehir Irmak Kaldera. Bir tane de köpüşüm var onun adı da Aşk.
4 tane su kaplumbağam var, ninja kaplumbağa sanırsın keratalar öyle deli dolular. adları, leonardo, michelangelo, donatello ve rafael. hep babam bu hale getirdi kaplumbağaları hep. atıl kurt denir mi ya su kaplumbağasına ve bu 4 ü de harekete geçip ısırırmı ya? çılgınlar, adlarını tam anlamıyla hakediyorlar.
(bkz: pıttık)
Kedimin adı çakıl. Büyüyünce daş olcak o yüzden bu ismi koyduk. Bazen elimi falan ısırdığında çakıl çakarım bak dediğim olmuyor değil ama pislik çok tatlı.