bugün

Kişinin kendi iç sesiyle baş başa kaldığı acınası andır. o an kafasından geçen tek şey , 5 saniye öncesine geçmişe gitmektir.
espriden sonra gülmeye devam eder, son bir umutla. yazık. *
ironi özürlü bazı yazarlar tarafından kişinin maruz bırakıldığı durumdur sözlük içinde.
göt olma durumudur.
anlaşılamayacağı bir ortamda yapmışsa eğer ''ne kadar da cahil adamlarla muhattab oluyormuşum, bunlardan espri anlayışı olarak birkaç adım öndeyim ben.'' diyerek kendini rahatlatması ya da avutması gereken gençtir.
(bkz: gülün lan)
(bkz: espri yaptı kertenkele vur götünü yerden yere)
(bkz: espri yaptı kazım gülmek lazım)

gibi özlü sözlerin çıkmasını sağlayan durumdur. hayır bilmiyorsan yapma kardeşim seni çekmek zorunda mıyız?
ya çok iyidir esprisi ya da çok berbat. ilk durum geçerliyse üzülmesine gerek yok, çünkü istediği vakit vites düşürmek suretiyle demagoji yapma olanağı vardır. eğer ikinci durum geçerliyse, kesinlikle vites yükseltemez. gaza yüklendikçe motoru bağırttırır. en son ya motoru, ya kendini boğdurur. başka alanlara yoğunlaşmak suretiyle egosunu tatmin etmesi şarttır.
-ee
-e si bu işte.
neşeli bünyenin yediği şokla birlikte, beyin amcıklamasından mütevellit melankolinin dibine vurabilecek gençtir.

ulan arkadaş, iyi espri zamanlamasıyla, anıyla öyle önemlidir ki kırk yılda bir çıkar. tam o anı yakalamışsınızdır ki... mınagodumun adamları ya o anda dinlememiştir, ya sesten duymamıştır, ya kız kesiyordur felan filan.

neyse, siz espriyi yapmışsınızdır sonuçta. ve herşeyden habersiz büyük bir övünme duygusuyla başlarsınız gerinerek gülmeye. ancak kimse gülmüyordur. üstelik siklenmeme durumu da kendini korur. bu öyle bir soyutlanmadır ki, kalabalıkların arasında yalnız kalmış emo karamsarlığına bürünüverirsiniz.

daha kötüsü espri'den 10 saniye sonra sizin şaşkın baktığını anlamış arkadaşın; "ne...? ne oldu yine aq?" diyerek üstünüze gelmesidir. hayır espriyi baştan yapmaya çalışsanız belli ki sıçacaksınız. (daha önceden muhakkak deneyimlenmiştir) bişey yok deseniz yemez. zira yüzünüzde hala o aptal sırıtışın etkisiyle karamsarlığın birleşiminden kaynaklanan dünyanın en ebleh ifadesi vardır.

sonuç mu? bu dünya beni anlamıyor aq.

edit; entry'mi şöyle bir okudum da bok gibi olmuş aq. yoksa hayat kendi tarzıyla ironik şakalar mı yapıyor bana?
kendisi gülerek durumu kurtarmaya çalışır. mağdurdur.
- anlatınca komik olmadı ama o zaman komikti.
+ hmm!..
kaleci her topu kurtarmak zorunda değildir.*
öğreğin fıkra anlattıysa ve fıkranın sonunda kimse gülmediyse; 'şimdi ben anlatamadım ama komikti yani' diyebilmesi muhtemel kişidir.
araya başka şey sokmaya kalkışır ama artık çok geçtir. esprisi anlaşılmamıştır çünkü geri dönüş yoktur. herşey o gencin üzerine geliyormuş gibidir ve o anlamsız bakışlardan kurtulmak için ortamdan koşarak uzaklaşır.
kendisi gülerek sessizliği kapatmaya çalışır yetinmez arkadaşlarını dürterek harekete geçirmek ister başarılı olamadığını anladığında yüzü kızarır tuvalete gitme bahanesiyle ortamdan uzaklaşır.
(bkz: yer yarılsada içine girsem)
karşıdakinin espriyi anlamadığını düşünüp espiriyi tekrarlar bu şahıs ve karşıdan gelen sesin" anladım tamam"demesiyle yıkılır son bir umut güler ve içinden "ya o kadar da kötü değildi neden gülmedi ki, herhalde anlamadı neyse güleyim de bozuntuya vermeyeyim" karşıdaki de yüz ifadesiyle şunu anlatmaya çalışacaktır"delimisin."
bi de esprisini açıklamaya çalışmak gibi bi gaflete düşer ki aman allahım.
umut sarıkaya tipi mutsuzluk yaşar.
sıçtım beyler diyerek durum toplanır.
(bkz: south park sessizliği)
(bkz: çok sakat var)
bir süredir kendisinden haber alınamıyor...
dekoder gerektir.
güncel Önemli Başlıklar