bugün

(bkz: ben)
telefonun sadece konuşmak için olduğunun bilincinde, çevreyi de pek umursamayan bi tiptir.
eskisi çalınmadan yeni telefon alamayan kişiye göre bir kademe daha haklı sebebi olan kişidir.
Telefonu sadece konuşmak için kullanan kişidir.
evlenilecek adamdır.
eskisi ölmeden yeni eş almayan adam bir sonraki versiyonudur.
erdem sahibi olmayan insandır! erdem, telefonun eskimese bile yeni çıkanlardan edinip en kısa zamanda en uygun mekanlarda masaya koymaktır içindeki hatta kaç kontör olduğu yada ödeme yüzünden hattın kapalı olmasının bir önemi yoktur. erdem markaları etiketini göstere göstere giymektir, teşhir etmektir.
(bkz: evet o benim)
şahsen ben aldığım telefon bozulmadan yeni telefon almam. e bu devirde 3 ayda bir telefon değiştirmek cüzdanı deliyor. zaten telefonlarımın çok uzun dayandığı da yoktur.
kapitalist sistemin tüket tüket diye yeri göğü inlettiği bi dünyada direnmeye çalışandır. gerçi cep telefonunun olması bile çok da direnemediğinin göstergesidir. ne de olsa ihtiyaçtır. zaten sistem de böyle işlemektedir. önceleri hayatında olmayan bi şeyi bi süre sonra onsuz yaşanmaz hale getirmektedir.
tabi uzunca bi süre kullandıktan sonra daha fazla direnemeyerek bozulsa da yenisini alsak düşüncesi yakasına yapışacak olandır. ne de olsa ihtiyaç di mi efendim?