bugün

geçmişte olası yazılmış günlük notlarıdır.

sevgili günlük,
adalar türkiye'ye cok yakınmış.bilsem vermezdim.

(bkz: ismet inönü)
sevgili günlük,

bugün havva diye bir kadınla tanıştım çok güzeldi. yarın için randevulaştık, bana şans dile günlük...

(bkz: çok mu eski oldu yahu)
sevgili günlük,

türk olduğumuza dair söylentiler ayyuka çıkmaya başladı. bizimkilere ne diyeceğimi bilmiyorum. (oturan boğa)
sevgili günlük, ingilizler iyi para vaat etti.
insanlar sana tapacak dediler. saraylarda kalacaksın, kimsenin yanına yaklaşamadığı lüksü yaşayacaksın dediler. tek adam olacaksın, istediğini asıp kesebileceksin dediler. koca bir milletin bugününü ve geleceğini karartsan bile seni şükran ve minnetle anacaklar dediler. mezarın bile antik yunanistan mabetleri gibi olacak dediler. ölüne bile küfretmeyi bırak eleştirmek yasaklanacak dediler. brütüs olarak anılma ihtimalim var mı günlük ? bilemiyorum.
krütüs betonus.
sevgili günlük,
bugün ilk etimi yedim, bunca yıldır inek kesmek günah diye bizi keklemişler.
'hint fakiri'
sevgili günlük,
bugün bizim hayri ile muz toplamaktan döndüğümüzde kabile şamanı baba oldğumu değişik bir yüz ifadesi ile müjdeledi. her ne kadar ilk başta bu ifadeye anlam veremesem de, oğlumu kucağıma aldığımda şeklen bana benziyor olmasına karşın tüysüz ve parlak oluşunun bende de aynı ifadeyi yarattığını fark ettim. ne yaparsın işte evlat atsan atılmaz satsan satılmaz. adını da darwin koydum. biliyorum değişik bi isim ama ona da anca bu yakışır.
'orhan gutan'