bugün

trajikomik bir durumdur. siz "4 sene benim elimi tuttu. şimdi nasıl bu kızın elini tutar?" gibi düşünceler içinde boğulurken, o, tam da o an, sanki hissetmiş gibi gözlerini sizin üzerinize diker. bakışırsınız. onun gözlerindeki ezikliği hissedersiniz. ne yapacağını şaşırır. o ana kadar acıyan kalbiniz, bu sefer sizi saçma sapan bi mutluluğun içine çeker. içten içe gülersiniz. girdiği halleri, ezikliği sizi güldürür. o an anlarsınız ki kaybeden cidden siz değilsinizdir. kafanızı çevirir, arkadaşlarınızla muhabbetinize devam edersiniz. durum bundan ibarettir. büyütmek lüzumsuzdur. o şu anda sevgilisiyle mesajlaşırken, onun hakkında uzun uzun entry girmeye gerek yoktur.
sırandan bir olay.
içinizde kalan son kırıntıların da süpürülmesi olayıdır.
eski sevgilinin de bir hayatı var, önüne bakıp yoluna devam etmesi lazım. yas tutacak değil ya. dolayısıyla çok da önemsenmemesi gereken durumdur, hele sizin de yeni bir sevgiliniz varsa olay bitmiştir zaten.
coplukte iki kedi gormek gibi birseydir. zira eskimis cope atilmistir o da kedisine uygun bir es bulmus takilmaktadirlar.
eski olmasından kelli bir bok ifade etmeyecek durumdur, görsen de oradan yeni sevgilisiyle geçecekti görmesen de. görse de oradan sevgilinle geçecektin görmese de, bir fark yok. geçmişe takılı kalmaktansa o an içinde mutlu olmayı bilmeli insan. geçmişte onunla mutlu anların oldu mu? tamam, sil gitsin kötülerini kardeşim bırak mutlu olsunlar, mutlu ol. ne gerek var üç günlük dünyanın bir gününde kalan iki günü düşünerek tek gününü de kendine zindan etmenin, hayretler içindeyim sözlükcüğüm.
bir tarafına takılmaması gereken fakat inatla taktılan ve uykuları kaçıran durumdur.
boktandır efenim.
bitmiş olan şeyleri zorla alevlendirmeye çalışanların duygulandığı olaydır. yıllardır senin elini nasıl tutuysa onun elini de öyle tutmaktadır. ne bekliyorsun melis* açıklayabilirim demesini mi?
Yaşadığım şehrin en işlek caddesinde başıma gelen durumdur. göz göze gelmemizin akabinde asfalta inen bakışlarıyla utancının boyutunu anlatır gibiydi. tabi beylik laflar etmenin* faturası da ağır oluyor.
şimdi burada "eski" falan yazanlar var ya onlara bodoslama dalmak istiyorum. gerizekalı değiliz elbette eski sevgili olduğunu biliyoruz ama gel de sindir anasını avradını. yanyana resimlerini gördüm 6 ay kendime gelemedim yan yana yürürken görmeyi allah hiç bir sevene yaşatmasın.
ayrılırken hala birşeyler bitmediyse, cidden koyan durumdur. hele ki eski eşiniz ise dayanılmaz bir hal alır bu durum. acısını bilimum tiki cıvır ve kaşar dan çıkartırsınız. bir kadına kızıp,unutamayıp, onlarca kadınla oynamak,kendini harcamak çok kötü sözlük...
yeni sevgilisine kafa atma isteği uyandıran olaydır.
eski sevgili gerçekten eskimişse pek etkilemeyecek olay. ancak eski sevgili henüz sizde eskimemiş ve bu ilişki kurtarılır, ümit var sadece ara verdik gibi düşünceler içindeyken görmüşseniz eskimeyen eski sevgiliyi, boğazınız düğümlenir, nefes alamazsınız, bir anda başınızdan aşağı kaynar sular dökülür, o an anlarsınız artık çoktaaan eskimiş olduğunu.
keske dersin bazen... onu yeni sevgilisiyle gorsem... beni beklemese artik...
zira benim kurdugum yeni hayati o da kursun kendisine.
(bkz: bir baba hindi)
tersini yaşarsam şaşacağım durum. bünye alıştı artık. bir kere de şaşsın arkadaş! birini sevgilisiyle görürüm, diğerinin zaten bir sevgilisi olduğunu öğrenirim. böyle uzar gider. bir nokta gerek artık.
severek ayrıldıysanız fena koyan bir durumdur. yaşanmasa çok iyi olur.
Kimilerine göre trajedi , kimilerine göre çokta fifi olayıdır. ama şuda bi gerçektir ki ;

(bkz: yürek sızlatır)
sevsen de sevmesen de inceden koyar.
daha kötüsü de bunun 14 şubat'ta başa gelmesidir.

Şansımı sikeyim zaten ben.
bir an önce kendisininde sevgili yapmasını gerektiren kötü bir durumdur.
eski sevgilinizin kalbinizde ne kadar eskidiğiyle ters orantılı olarak insanı hüzünlendirir.
sizi ondan soğutmaya yarayan acı ama yararlı olay. gerçekten seni öldürmeyen acı güçlendiriyor. ilk gördüğünde hele ki sana nispet yapıp daha samimi oluyorsa için ilk başta cız eder ama sonra anlarsın uğrunda fedekarlık yaptığın kişinin ne mal olduğunu ve bir daha asla onu gördüğünde için derinlerden cız etmez...
ooo olaylar olaylar... bu ne ki? eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle öpüşürken görmek diye bir şey var bir de. gözüne far tutulmuş tavşan gibi bakıyorsun. fellik fellik bas bas bağırabileceğin bir yer arıyorsun sonra da.
yapılması gereken gidip erkeğin karşısına dikilmek ve -ne oldu birader birşey mi var çıkışını beklemektir.
o durumda ise hiç erkeğe girişmeye değmez, kız bırakmış seni işte ilişki bitmiş, hayat devam ediyor bunu bilmektir asıl olan ama o an, işte o an yapılması gereken herşeye rağmen şudur!!! erkeğin yanağından bir makas alıp ve o makası bırakmadan beni bunun için mi bıraktın haaa bunun için.demektir, işte o makasın verdiği geçici mutluluk paha biçilemezdir ancak peşinden gelen hüzün ise kişiyi evliya edebilir.