bugün

telefondan uzak durun. çok iyi filmler seçip(romantik değil tabi) aralıksız onları izleyin. bedeninizle uğraşın, makyaj yapın, peeling yapın. ortak şarkıları uzunca bi süre dinlemeyin. eve kapanmayın, ama çıkarken ki amaç belki onla karşılaşırım kafası olmasın. ha bi de onu ordan burdan takip etme çabalarını bırakın, feysbuk ve tivitır profilini açıp durmayın. tamamdır kanka.
yoktur. hiç bir şey unutulmaz, önem sırası değişir. bu da o'nun değil, kendi eksenin etrafında dönmeye başlamakla gerçekleşebilir.
Onun sevmediginiz ozelliklerini dusunmek.
10-15 madde sayip aslinda onun sizi hep uzdugunu farketmek ve ciddi anlamda yaptigi okuzluklerden tiksinmek yetmiyorsa unutmaya calisan kisinin gercekten ise guce ihtiyaci var demektir.
free love şarkısı yardımcı olabilir.
(bkz: no strings attached)
yeni bir aşk.
eskisini yenisiyle değişmek.tabi ilk önce eski sevgilinizin facebook,twitter gibi sosyal sitelerine,fotoğraflarına bakmayı kesin. sonra ilk platonik olarak sevin birini onunla hayal kurmaktan eskisi aklınıza bile gelmez. o da birşeyler hissediyorsa sevin sevilin. direk unutursunuz.tabi bünyeye göre değişir mi bilmiyorum.
mümkün değildir unutmak. hele ki sevmişseniz. hayatın farkına varmak gerek önce. yaşamanın değerini görmek gerekir.
aranızdan geçen her neyse kesinlikle özlem duygusunu yaratır içinizde. nasıl unuturuz sorusu yankılanır insanın beyninde. meçhul yanıtlar çıkar tabi ki.
unutmak bir anda olmaz. yeni yeni tecrübeler yaşamak gerekir önce. hayata küsmeden yaşamak. polyannacılık değil bu aklından geçenler olabilir belki.
ilkokuldaki,lisedeki duygularınızı veya anılarınızı hatırlamaya çalışın. zorlanacaksınız. neden? üstüne bir sürü şey yaşamışsınızdır. yaşananlar yeni yollara yeni maceralara sürüklemiştir sizleri. yaşananlarla birlikte eski duygularınızı da hissettiklerinizi de hatırlamamaya başlayacaksınızdır. yaşlandıkça gülüp geçmeye başlayacaksınız eski üzüntülere belki.
öncelikle nefret etmeye çalışmamak gerekir eski sevgilinizden. sebep olmuştur sadece o. o da sizin gibi bir insandır. başka birileri de olabilirdi o duyguları yaşatacak sizlere. çünkü nefret de aynı aşk gibi duyguları içerir. aynı yolun zıt kutuplu uçları gibidir. o yüzden nefret etmeyin.
ikinci olarak hemen yeni bir sevgiliyi bulmaya çalışanlar da kurtulamaz. içinden herkesin geçebilir bu istek doğaldır da. hayatı akışına bırakmak gerekir. eski sevgilinden ayrılıp unutmak için başka bedenlerde avunmak hem size hem karşınızdakine zarar verir. o yüzden bu yolu da tasvip etmem.
bu maddeler uzar gider. kısaca söylemek gerekirse hayatı hafife almamak gerekir. büyük görmemek gerekir hiçbir şeyi. hayat iniş ve çıkışlarla doludur. karanlıkların ardından aydınlık dolu bir gün başlar tüm ışıltısıyla.
önerim bolca kitap okumaktır. ve çokca yalnız kalmamak. yalnız kalırsanız, anı defteri tutmak kaç yaşında olursanız olun zihninizi zinde tutacaktır. dostlarınızla çokca beraber vakit geçirin. anlatın, dinleyin, sevinin, beraber üzülün...size iyi gelecektir.
size verilen hayatın başrol oyuncusu sizsiniz. nasıl isterseniz öyle gidecektir. o yüzden unutmak çalışmak da hatırlamayı gerektirir. duygularınızı serbest bırakın belki yazarak belki anlatarak veya başka yollarla. hayatın tadını çıkarın kısacası...

edit: sıkıntılı olan arkadaşlar özelden sorup kitap önerisi alabilirler.
Eğer uzun bir ilişkiden çıktıysanız ve eski sevgili diye tabir ettiğimiz şahıs sizin her huyunuzu, hoşlandığınız her şeyi bilen biriyse, moraliniz bozuk olduğunda hemen anlayıp nasıl düzelteceğini biliyorsa zaten hata sendedir, böyle birini buldun niye ayrılıyorsun? Hadi ayrıldın diyelim; sürün sen tamam mı hiç unutama her sabah aklına gelsin beraber gittiğiniz her yere gittiğinde gözlerin dolsun. Şaka bir yana eğer bu durumdan kurtulmak istiyorsanız: Sizin her şeyinizi bilen oturup konuşabiliceğiniz adam akıllı yakın bir arkadaş bulun, ortam meraklısı falan olmasın. Hem sizi hormonal olarak üzemeyecek hem de her aradığında yanında olucak biri eski sevgiliyi değil anne babayı bile unutturur.
Yeni Birisini Bulun *
çıkmaz bir yoldur. böyle bir yol yoktur.
zaman herşeyin ilacıdır.ilişkinin süresiyle doğru orantılı olmakla beraber şiddetli zaman gerektiren bu süreci zaman birşekilde unutturacaktır.
ne yazık ki hiç bir yol yoktur "niye?" diyecek olursanız "çünkü unutmak diye bir şey yoktur" derim sizlere ve eklerim "dostum hep lafını ettiğin zaman eski sevgiliyi unutturmaz, seni onu umursamaz hale getirir."
Çivi çiviyi söker, bu dur bunun ilacı.
kesinlikle yeni bir sevgili değildir. ayrıca zaman hissizleştirir ilerledikçe iyi midir hala tam bilemiyorum güzel günler anılar elbet kalır insanın aklında bir şarkı çaldığında sizin şarkınız olabilir geçmiş yılların hisslerini taşıyan.
eğlence bulmak.
muhtelif örnekleri vardır;
amuda kalkık halde bira içmek.
Evcil hayvan alıp beslemek.
gururunuzu kırkırın.evet evet doğru duydunuz gururunuzu son bir kereliğine kırdırın.
son raddesine kadar zorlayın şansınızı.terkeden o olsa bile yalvarın.daha önce kalbinizi kırmış olsa da üsteleyin.
çünkü kırık kalbin acısı unutuluyor zamanla.ve tekrar başa dönmeler başlıyo bi' müddet sonra.
ama gurur kırıldığında..
olmuyor efendim olmuyor, iki gün önce ağlayıp zırlarken bi'bakmışsınız hafızanıza hep kötü yönleri gelmeye başlıyor.
beyin o iyi yönleri de kendi kendine siliyor.
ve size bir insanı nasıl on günde hafızadan silinebildiğini öğrenmek ve daha az acı kalıyor.
gurur gitse bile..
ama unutmayın, acı yok.
tuvaletinizi yaparken sanki içinizden onu atıyormuşsunuz gibi düşününüz. * (bkz: tecrübe)
onu unutmanın bir numaralı yolu birlikteyken size yaşattığı kötü anları anımsamaktır.onunla yaşadığınız harika günler yerine ağzınıza sıçtığı anları hatırlarsanız özlemek ve unutamamak yerine kızgınlığınızı hatırlamış olursunuz.
neden ayrıldığınızı düşünün efendim ve sonra da "oh iyi ki de ayrılmışım deyin".
öncelikle unutmak zorunda olmadığımızı bilelim sonra sadece hatırlamasak bu bizim için yetecek diye düşünelim ve nokta atışı onu düşünmek için fırsat vermeyelim beynimize bir şeylerle uğraşalım, yoğun olalım..*
ise yariyor mu bilmem ama ofkeli twit atanlar da soz konusu.
ben gene eski sevgiliyi unutmanın yollarını arıyordum google'de geldim yine burayı buldum.. okudum okudum eski sevgilimi unuttum..
çaresi zamandır başka da bir çaresi yoktur*
güncel Önemli Başlıklar