bugün

bazı kişilerde o kişiyi dövme, bazı kişilerde * onu öylece seyretme hissi uyandırır.
sevgili henüz eski sıfatına nail olmamışsa yürek burkacak bir görüntüdür. ancak umrunuz dışıysa güler geçersiniz.
(bkz: kalbe kramp girmesi)
(bkz: şimdi onlar düşünsün).
eskiyse sevgili olma durumu bitip gitmiştir neyi tartışıyoruz ki? benim ilk sevgilim evlendi lan! adamla aynı apartmanda oturuyoruz, bildiğin evlendi bir zamanlar benimle takıldığı evden şimdi karısıyla kolkola çıkıyor, gezip tozuyolar. kız biraz bana kafay takmış gibi ama benim hüsnü kuruntum da olabilir bu.

velhasıl eski sevgili gereksizdir, önümüzdeki maçlara bakalım bol gollü galibiyetlere yelken açalım.
sevgiliyi daha da eski yapacak olay.
yavaş yavaş, ürkek ürkek öpüşürken bir anda hayvan gibi yumulup, karşıdakini boğacakmışcasına öpüşmeye başlamak.

(bkz: nispet)
(bkz: hırs)
(bkz: kuyruk acısı)
eğer hala kopamadıysanız, insanların hayata devam ettiğinin ispatı, ders nitelikli görüntüdür. sizin de devam etmeniz gerekliliğinin tokat gibi suratınıza indiği andır. ilk anda üzücü, bozucu, kırıcı olabilir ama uzun vadede düşünecek olursak, kendi tarihinizde yeni bir devrin başlangıcı olacağı için yararlı bir olaydır.

eğer koptuysanız da, o kişinin hayatına devam ettiğini görmeniz ve en azından belli bir dönemde, belli şeyleri paylaştığınız insanın mutlu olduğunu görmektir. onun için mutlu olmamak için hiç bir sebep yoktur.

her iki durumda da egoyu ikinci plana atmak gerekir. yoksa istenmeyen durumlar oluşabilir.
hele bide sahil kenarıysa, kayalıklardan denize atlanır. yüzmeme ihtimali var.