bugün

hala değişmediğinin ve pimpirikliğinin üstünde olduğunun göstergesi olarak atılan çağrıdır.

iyi ki eski diye yatıp kalkıp dua edilir.
fakir veya tırsak olduğunu gösterir. delikanlı eski sevgili arar lan. çağrı atmak ne ola ki?
numaraların değişmediğini gösterir.

(bkz: düz adam)
(ara: hepinizin eski)
cevapsız çağrıdır ve bir ömür öyle kalacaktır.
geç kalınmıştır.
boş çabadır.
gereksiz bir harekettir.
geçmiş olsundur.
beklenen geldiği andada önemsenmemeye mahkum olan çağrıdır. aman allahım bu ne yaman çelişki.**
eğer zamanında size bokluk yaptıysa; arayıp ''afedersiniz çağrı atmışsınız, numaranız rehberimde kaydedilmemiş olmalı, numaranızı tanımıyorum, kimsiniz?'' cümlelerini söylemek, sizi dinledikten bir süre sonra telefonu kapatıp bir daha aramamasına neden olacaktır. aynı zamanda bu ona iyi bir ders de olacaktır. ''ulan numaramı silmiş, hadi onu geçtim rakamları yada son harflerini bile hatırlamıyor, resmen unutmuş beni yazıklar olsun!'' yankısını uyandıracaktır o minicik beyninde ve, kahrolacaktır.
boşta kalmasının sonucu yapılan eylemdir.
hala kontörü olmadığının kanıtıdır.
ardından gelecek özür mesajına hazırlıktır. çağrı gelir yarım saat içinde cevap verilmezse ardından ' kusura bakma, yanlışlıkla oldu' mesajı gelir ki! muhabetti tekrar başlatmak için bu kız milletinin büyük taktiğidir. bu yüzden dikkat edelim arkadaşlar alet olmayalım bu gibi nuri alço tuzaklarına.*

edit: imla
''lannn acaba?'' denilen durumdur.
aklınıza yeniden kendini sokması durumu.
bu çağrı sonrası ister istemez ona kafa yoracaksınız.
neden,acaba,niye derken eskiye gidecek kafa bu sefer yaşanılan birkaç şey hatırlanacak.
çağrının anlamı da bu olsa gerek.
çağrı atarak çelişkili bu durumu tekrardan hatırlanma şeklinde kendi açısından kara çevirmek...
cevap verilmeyecek çağrıdır. muhtemelen telefonda unutmuştur eski sevgili numarayı, farkedip silmek isteyince de yanlış tuşa basmıştır.
'siz kimsiniz' mesajıyla göt olur ve telefonunu kapatır.
eski sevgilinin, lotodan 27 hafta devreden parayı kaldırdığınızı öğrendiğinin işaretidir. üniversite yıllarınızda hayalini kurduğunuz mulholland drive'daki, 1 km karelik alana kurulu şatonuza giderken hollywood bulvarı dolaylarında lamborghini'nizden, son ses slayer çalarken ağzınızda puroyla arar, hal hatır sorarsınız... tabii sesin ve ağzınızdaki puronun etkisiyle bir halt anlaşılmaz söylediklerinizden... sonra bu komik durum için bir kahkaha patlatırsınız ve arka taraftaki azı dişlerinizden altın olanları parlar ve kahkahanız yılan derisi ön panel tarafından emilir, ortaya temiz ve net bir ses çıkar. eski sevgilinizin 7 yıl önce, siz 4. sınıfta ayda 1000 ytl kazanacağınız bir iş bulma hayalleri kurarken o zor günlerinizin ortasında sizi terk etmekle yediği haltı anlaması sizi çok fazla etkilemez ve en son, "uçak bileti alacak paran varsa beni ziyarete gelebilirsin. evin yerini bilmeyen azınlık içindeysen google earth'e 'chateau d'hedecan' yazıp ara. zaten uzaydan seçilebilen tek ev..." deyip telefonu kapatırsınız...
sonrasında ise; aslında eski sevgilinin falan aramadığının, o telefondan gelen sesin saatin 7 olduğunu belirten alarm olduğunu fark edersiniz. birazdan kahvaltı bile yapmadan okula gideceksinizdir. sınavda başarılar...
ben, sana dönücem diğen kişidir.
ödemeli çğr atmasından bi nebze olsa iyi bir durumdur;
(bkz: ödemeli çağrı atan eski sevgili)
Eski sevgilinin düşüncesizce, bencilce attığı çağrıdır. Arkasında anlam aramamak gerekir.
görmezden gelinesi gereken çağrıdır.
yanlışlıkla olmuştur.
unutamayan sevgilidir. muhtemelen "severek ayrılanlar" kategorisine girerler.
yıllar sonra aklı başına gelmiş bir eski sevgilidir.
geçmişe mazi geleceğe niyazi gibi iğrenç bir espiriyi hakeden kişidin yaptığı şuursuz eylem.
mümkün değildir. numaramı çoktan silmiştir.