bugün

telefondan silinmiş ama hafızadan silinmemiş bir numara telefon çalıyor, bu numara bir yerden tanıdık deyip vücutta bir yanma, kısmen terleme belirtileri. telefon açılır:
-efendim (yada alo)
-merhaba nasılsın

ses duyulunca vücut irkilir beyinde bir sürü formül belirir, yaşananlar insanın gözünün önünden geçer ve karar alınır( takriben 2 saniye)

-pardon tanıyamadım?
-nasıl yani?
-yani siz kimsiniz?
-ben hedehödö
-tanımıyorum sizi iyi günler

şeklinde olması olağan bir telefon macerası.
numara tanındığı anda başkasına açtırma ihtiyacı hissedilen durum.*
ne söyleyeceğinize ya da ne yapacağınıza öznel olarak karar verdiğiniz fakat sıkıntılı olması kaçınılmaz durumdur.
(bkz: sozlugun eski sevgili takintisi)
kizdan ayrilan solugu sozlukte aliyor kardesim.
kaybedenler klubunden beter olduk serzenislerinin yukselmesine sebep olan baslik ekolunun bir uyesi
Açsam mi acaba dur açayim ya yok boşver ya ya durdur açayim aman sittir et.
kendine güvenmeyen kişilerin cevap vermeyeceği, belki de kendini savunma mekanızması yardımıyla kötü davranacağı, güvenenlerin ise, eski de kalmış bir şey için kendisini kasmayacağından ,gayet doğal davranacağı, hazırlıksız yakalanan, heyecan verici durum.
cümlenin uzunluğu için, kendimi tebrik ediyorum...
aranıldığın da tadından yenmeyecek kavga repliği oluşturan durum...*
eğer terkeden taraf aradıysa ve terkettiğine pişmansa insanın gururunu okşayan eylem. böyle bir durumda olumlu cevap vermemek gerekir kibarca konuşulur hiç umut verilmez.
(bkz: eski sevgili diyeni ıslak odunla döverim)
en neşeli ses tonuyla en yapıcı konuşmalarla karşılanması gereken durum.
(bkz: yıkılmadım ayaktayım)
zaten potansiyel diyaloglar ezberdedir, uzun zamandır ezber çalışılamakdır.
Eger yeni sevgili varsa yanınızda sorun cıkarabilecek durumdur.
-kim arıyo?
-ehm sey...
-eski sevgilin değilmi? ya surekli bu kız niye arayıp duruo seni sinir oluyorum ben

kurtulusu için;
(bkz: eski sevgiliyle kanka olmak)
(bkz: kıskanc sevgili den kurtulma yolları)
(bkz: eski sevgili yeni sevgili olurmu)
yaşanan unutulmamış bir aşksa ya da içte patlayan bişeyler olmuşsa bazı bünyelerde tüm ayrılık sürecini başa saran durumdur. zira onlar için çağrı yapılması da yeterlidir. aylardır çalmayan özel zil sesi değiştirilmediğinden bu bile iç gıcıklatıcı olabilir.
eğer yaşanan sevgili müessesesinden daha çok bir arkadaşlıksa helal olsun ya ben arayamadım o aradı dedirten özlem giderilen durumdur ki eski sevgilisine göre değişir, eski sevgilinin yeni sevgilisine göre daha çok değişir şekillenir.genelde süreç şöyledir:
önce ararsın abicim sonra
-baksana sevgilisi kıskanıyo diye benimle görüşmüyo ya bu muydu hukukumuz?
şeklinde ego kabarcıklarıyla noktayı koyarsın. **
eğer kalpten gitmemişse kalbin yeniden sızlamasına sebeb olan, açıp açmama arasında kalınan, görüşme bittikten sonrada damar şarkılar eşliğinde hatıralara dalamaya sebeb olan olay.
yeni sevgilinin yanında gerçekleşirse, yanlış anlaşılabilecek kapasiteye sahip durumdur. ayriyetten eski sevgilinin yaşattığı anılara bağlı olarak da değişebilir.

(bkz: eski sevgiliden arkadaş olması)
(bkz: eski sevgilinin hamur acmasi)
daha önce de bin kere söylediğim gibi bugün de sol tarafa bir eski sevgili* başlığı gelmeden gün tamamlanmayacak* ama beni asıl hayrete düşüren eski sevgilinin çamaşırını unutmasından, don rengine yok efendim söylediği son söze hedesine hödüsüne kadar her türlü eski sevgili başlığı açılmışken nasıl oluyor da aramasıyla alakalı başlık bu kadar geç açıldı. arama fasilitesine eski yazdım arattım, eski sevgili yazdım arattım hatta hızımı alamadım eski sevgili* yaptım arattım eski sevgilinin aramasıyla ilgili açılmış başlık bulamadım. eksik bir bu kalmış. ve son olarak bir de şu vardı değil mi?
(bkz: eski sevgili diyeni ıslak odunla döverim)
hatta (bkz: eski sevgili kadar kafaya taş düşmesi) ve al bu da bonus (bkz: eski sevgilinin aq)
telefon numarası çoktan silinmişse arayanın eline verecek hadise.
-alo naber nasılsın?
+iyiyim de ben sizi çıkaramadım, pardon
-oha oha oha... ne çabuk sildin lan numaramı, şerefsizsin
+aa sen miydin? yok yaa silmedim aslında...
-hadi hadi silmişsin işte bal gibi, adi insan
+ya bak yeni bi numara ekleyince silmiştir telefon seninkini
-bilmiyorum artık... HIH!!
+sildim lan evet, sildim işte! öküz öldü ortaklık bozuldu. arama beni artık!
(bkz: eski sevgiliyi essekler kovalasin)
en güzeli telefonu yeni sevgiliye cevaplatmak olsa gerek tabii yersen. *
eğer severek ayrıldıysanız, tarifsiz bir mutluluk hissedersiniz. Hem tekrardan beraber olma fırsatı, hemde önce kim aricak acaba sorunsalının sonudur. Eski sevgilinin gururunu bırakıp size koşması olayıdır. Ama işler her zaman böyle gitmez. En sevdiği arkadaşıyla çıkmaya başlarsanız sinirinden yerinde duramaz, sizi arayıp envai çeşit küfür eder ve telefonu suratınıza kapatır ama olsundur. sizin o esnada onun en iyi arkadaşıyla çıkmanız zaten ona yeterli acıyı vermiştir.
manasızdır biten bir olayın üzerine telefon açıp eski şeyleri hatırlatmaya gerek yoktur ama insanızdır mutlaka hatırlarız bazen hatırlamak en büyük acıdır ...
eski sevgilinin eski sevgilisi,eski sevgilinizi terk ederse karşılaşacağınız durumdur.
birde bu arayan terketmişse kişiyi, nıhahahaha diye karşılanacak durumdur.
insanın başına gelebilecek en kötü olaydır. *
son derece cool olunmalıdır. muhtemelen birşey isteyecektir, hazırlıklı olun, evet kelimesi ağzınızdan asla çıkmasın.
-bikaç kitabım kalmıştı sende gönderir misin?
-hayır, çöpe attım.

bravo!

-sizin ordan geçiyorum, bi çay ikram eder misin?
-hayır, evde yokum.

başarılı!

-seni çok özledim.
-bennn...ben de seni...

sıçtın!
hayra alamet değildir.