bugün

efendim olur böyle şeyler hani. ama temelinde dinin ilişkiye alet edildiği aşikardır. *
bu, kalplerin yumuşadığı ve dargınlıkların bertaraf edildiği noktasında bir gösterge olabilir. cool bir yanıt verilebilir. pek yerinde olur.

örnek cevap:

amin. senin de...
elinde kandil simitleriyle kapıda belirmesi an meselesi olan sevgilinin gerçekleştirdiği eylemdir.
günün anlam ve önemini belirten ex sevgili davranışıdır.ama mesajı okurken şaşırırsınız, sonra gülümsersiniz. ardından gözleriniz dolar, bu resmiyet karşısında. yine de insanı mutlu eder hala kalbiniz onu sayırlıyorsa...
en fazla numaranızı telefonundan silmediğinin göstergesidir.
kendi kendinize "keşke hiç göndermesiydi bu mesajı" deyip, daha sonra vicdan muhakemesine girerek kendinizi ve geçmişinizi sorgulamanıza sebep olan durumdur... *
mesaj atması beklenmiyorsa şaşılası bir durumdur.ama karşıdaki açısından iyidir. çünkü eski sevgilinizde gelişme vardır. kendisi odunluktan keresteliğe geçmiş yani biraz da olsa yontulmuştur.
"bayram değil seyran değil niye öptü beni emmimin oğlu" durumudur. gereksizdir, komiktir, cevap verilmeye değmezdir, aklı şimdi mi başına gelmişmiştir!
"bayramlar ve kandiller küskünlerin barışma zamanlarıdır, ben de bu vakitleriden birini fırsat bilip iletişim kurayım dedim, hadi beni yine sevesenee aşkııım" manası yatar mesajın esas maksadında...

ha dersen, "değil kandil bayram, kıyamet gelse de biz bir ekip olamayız şekerim", yapman gereken son derece basit...

--allah bu kıymetli gecede ... versin

-saol
kandıl mesajı bıraz daha ıyı nıyetlıdır hanı kandıldır ıslamda küslük dargınlık olmaz düşünce yapısıyla veya allah'ın selamı kesılmez amacıyla yollanmıstır dıyıp ıyı nıyetlı olunabılır.. ama o gun hem kandıl hemde sevgılıler gunuyse o fena işte .. Seni kaybettıgı ıcın ıt gıbı pişmandır ve bunun farkına varıp fırsat bu fırsattır dıyıp dını suıstımal eder. kandılın mubarek olsun bır de varsa sevgılıler gunun de kutlu olsun ....