bugün

"otur oturduğun yerde, evden bir çık, bacaklarını kırarım senin" tarzındaki kocadır. kadının yeri ona göre sadece ve sadece evidir. kadının sosyal hayatı olamaz, kadın gerekirse üzerinden kilitlenmeli, hapsedilmelidir. özgürlükler kısıtlanır, kadınlar 4 duvar arasında yaşamaya makhum edilir. nedeni ise; namusu korumaktır. bu kişiler namusu eşini evine kitleyerek, eşini süresiz bir ev hapsine mahkum ederek korumaya çalışırlar. insanlık dışıdır, beyni olan bir insanın yapacağı iş değildir.
kişi nasılsa başkalarınıda öyle bilirmiş.kendisi milletin karısına kızına çok sulanıyor ki aynısı benim karımın başına gelmesin diye düşünen aciz kişi.karısının kendini korumayı beceremeyeceğini düşünen,beyninin içi örümcek ağlarıyla dolu beyinsiz şahsiyet.
(bkz: geri kafa)
ben sana değil çevreye güvenmiyorum diyerek aslında kensininin de o çevredekilerden biri olduğunu unutan, özünde güvensizliği kendisine olan dövülesi zihniyet.
eşinden gerçekten evinin kadını olmasını istemiş kocadır.
eşine güvenmeyen,yobaz kocadır kendisi.
(bkz: paranoya)
geri kafalılığın tek örneğidir! başka söze gerek var mı?
derhal terk edilmesi gereken koca. evden çıkılabildiği ilk fırsatta gidilecek ilk yerin mahkeme olması ve entry' e başlık olmuş vatandaşlarımızın derhal hayattan uçurulması yapılabilecek en akıllıca davranışır.
geri kafalı, karısına guvenmeyen, yobaz,bi bok yaptıgını sanan kisidir.