bugün

dönemin karışıklığından faylananan fenerbahçe hocasıdır. patlamaya mahkumdur.
Fenerbahçe yaş ortalaması yüksek bir takım.

Ligin en yaşlısı,

Ikinci devre tepe takla olurlar.

Slaven bilic'ten hocalık öğrenecek acemi.
teknik adamlık kariyerinin ,en avantajlı takımı fenerbahçe oldu.
şu karelerle düşman çatlatan, taraftarın gönlünde bir kez daha taht kuran insan.

http://skorer.milliyet.co...detay/1795203/default.htm

edit; seviyorum bu adamı yaw. adamım sen bir numara olacaksın!
fenerbahçe'yi şampiyon yapacak adamdır.
futbolculara patron benim havasını harika veren teknik adam. severim de sikerim de diyor adam. evet.
stentlidir.
sezon başında Sow'la yaşanan sıkıntıdaki tavrını yapay bulmuştum. cesaret hapı yutmuş gibi, birinin gazıyla konuşuyor gibi geliyordu. ama artık anladım otoriteyi sağlamış.
hala iyi bir teknik direktör olduğuna inanlar var.

azizsiz, hakem desteksiz şampiyon yapsın feneri ben uludağ sözlüğü bırakırım amk.

(bkz: hep destek tam destek)
iyi bir td olup olmadığı Fenerbahçelileri ilgilendirir.

edit: bazı mallar rahatsız. *
çok sevdiğim teknik direktör. fakat ne varki ligin başındaki konya maçında aldığımız dersin tesiri kısa sürmüş anlaşılan. dilerse 10 gol atsın baroni bu takımın adamı değil hoca. samuel holmen bile (ki bile diyorum) baroni'yi bakkala gönderir. yeter artık hocam. isterse şu antalya maçını bile baroni çevirsin, yeter artık bu zülmü şu taraftara çektirm be arkadaş yahu...
"Sezon başında da söyledim, biz şampiyon olacağız. Diğer takımlar, sıralamayı belirlesin" şu lafı ettikten sonra iddiasını gerçekleştirecek ya helal olsun bu adama. fenerbahçe'mizin gördüğü en başarılı türk teknik direktörlerden aykut kocaman'dan sonra bir nimet gibi adeta.
Ersun Yanal: Şans kovalamaktır, çalışmaktır. 1 kere olsa tamam ama 4 keredir son dakikada kazanıyoruz, bu şans değil! Taraftarlarımızı son dakikada sevindirdik. Oyunu bırakmayan futbolcularımı tebrik ediyorum.
son 4 maçta uzatmalarda galip gelen takımın hocasıdır.
selçuk şahin'in dağlara taşlara yolladığı top sonrası verdiği tepki çok anlamsızdı. sen onun hocasısın ersun Efendi, onu taraftarın önüne atamazsın. eğer tek gol atma planını selçuk'a bağladıysan vay haline, bağlamadıysan bu tepki niye.
sosyal medyadan az uzak dur. üstüne yakışmayan sevinme hareketlerini de giyme.
ayrıca oyunu doksan dakikaya yayamadın. haftaya beşiktaş yaslarsa şaşırmam. önlem al.
2013-2014 sezonunu fenerbahçe takımı ile forse eden teknık dırektor.
ideal defans dörtlüsü ve hücum üçlüsüne kavuşmuş, orta sahayı ise asla ama asla bulamamış güzel hocamız. ve anlamıyorum neden, bu orta sahaya ilk yazılması gereken holmen ilk 18e bile giremiyor.

yukarıda sözlükleri de okuyordur yazılmış.. hocanın twitter'ı takip ettiğini biliyorum, ama sözlükleri okuyup okumadığından haberdar değilim. olsun yine de biz de galibiyetin ve liderliğin coşkusuna rağmen birkaç eleştiri yapalım:

- hocam takımın ofansif futbolda kilidi emenike ile çözmeyi çalışma alla'aşkına. emenike oyun açıkta oynanırken kullanılacak oyuncu. 4 forvet hepimizin hoşuna giden bir hamle, ama 4-2-4 ile maç kazanamazsın, illa hepsi olucak diyorsan 3-3-4 veya 3-4-3 oynat.
- 4-2-4 yerine orta sahayı güçlü tutmayı dene, forvetin hücum performansı %80 orta sahaya bağlı sonuçta.
- topal'ı derbiler, güçlü takımlar ve zor deplasmanlar dışında iç sahada kullanmamaya çalış. onun yerine orta sahayı tamamen çift yönlü ve ofansif olarak kur. emin ol bunun çok yararını görüceksin.
- senin de bir cristian sevdasına giriştiğini görüyoruz, yapma etme yalvarırım. orada holmen, salih, emre, hatta topuz dururken cristian'a verme o formayı.
- başta meireles olmak üzere, kadlec ve yobo'yla devre arasında yolları ayır ve takıma doğru düzgün bir orta saha al.

ve son olarak sağlığına çok dikkat et hocam. aman diym, sen bize lazımsın.

tanım: güzel hocamız, lider olmamızdaki aslan payının sahibi.
aykut kocamanın büyük ölçüde sıkıntılarına katlanarak temelini attığı , bir oyun felsefesi ve sistemini yerleştirdiği takımın pastasını yiyendir.
sir alex ferguson gibi olmak istiyorum diyen bir baska fazla havalanmis turk hoca. yedirmezler oyle yillarca ersuncugum unut o isi sen.
(kazansak da kaybetsek de) takımı 10 kişi bile kalsa, karşı takımı sahasına hapsedip baskılı oyununu oynatabilen hocamız.

maç sonrası meireles'i kadrodışı bırakmasını bekliyoruz. bir sonraki maçta da mert'e forma vermesini, gökhan'ı kesip altyapı sağ bekine şans vermesini ve holmen'i orta sahaya monte etmesini istiyoruz artık.

ayrıca çok seviyoruz kendisini ve inanıyoruz kendisine, 5-6 yıllık bir sözleşme yapılsa kendisiyle keşke.
yıllardır her fenerbahçe'linin hayal ettiği takımı yaratmış teknik adam. helal olsun. bu adam fenerbahçe'nin başına gelmeden sorsalar ersun yanal böyle böyle yapacak diye siktir lan derdim. en baştan beri karşıydım ama adam bizi utandırdı. takımı böyle oynatsın varsın biz utanalım. teşekkürler hocam. evet.
Hiç değişmeyen ersun yanal takımı var sahada ligin ilk bölümünde fırtına gibi eser ikinci bökümde ise nal toplar .

Bir işi başlatmak marifet ise bitirmek ustalıktır .
taş gibi takım kuran.
sayesinde taraftar 10 kişi kalınca o kadar tasalanmayacak.
en son görmek istediğim ama fenerbahçe nin başına geçti. adamın sistemi taktiği var.
iyi teknik direktör filan değildir. şimdi birileri çıkıp höty huyt diyebilir ama bir eskişehirsporlu olarak 2 sene takımımızın ağzına sıçışını izledik. ben bunu del bosque ve aragones in ispanyada başarılı olup fener ve beşiktaşta batırmasına benzetiyorum. adamın elindeki kadronun zaten potansiyeli var. kaldı ki minimum verimle oynuyor zaten fenerbahçe.
iyi adam mı bilmem ama kesinlikle iyi teknik adam.