bugün

erol kösenin tıp fakültesini kazanıp, 6 koca yılı hiç kalmadan bitirebilmiş olmasıdır. insanı hayretlere düşüren, benzerine az rastlanan bir vakadır. *
beni de çok düşündüren bir konu... kazandıktan sonra mı böyle oldu, yoksa hep mi böyleydi?

aslında bir deney konusu olabilir bu: bir gün maymunlar da tıp, hukuk, felsefe okuyabilir!
eğitim sisteminin ne kadar kötü olduğunu anlatan durumdur.
tıp işte aklı selim girer erol köse gibi çıkarsın.

erol köse'nin lisedeki hocalarına minnettar kalması gerek. erol kösey(e)(i) tıpa sokmuşlar.
şaşılmayacak olan olaydır. erol köse sınava gireli en az 20 sene olmuştur. 20 sene öncenin sınav sistemi ile bugünkini bir tutmak yanlıştır.

küçük bir araştırma ile eskiden bu işlerin daha kolay olduğunu görmek kolaydır. bir sorun dayınıza halanıza teyzenize.

zira benim araştırmalarım sonucu erzurum hukuk'u kazanıp kayıt yaptırmayıp bir daha sınava girip cerrahpaşa tıp kazanan birisini bile buldum. bugün ne kadar mümkün bu olay. oradan bir orantı kurun işte.
hala öss puanı ile zeka kıyaslıyan gerzeklerin pek bi şaşırdığı durum. Zeka ölçen iq testiydi yavrularım zaman denemeleri değil.
Şakadır şaka.
alakası olmayan kelimeleri yan yana okuyunca geç algılanası cümle. erol köse, tıp, kazanmak falan..
Diplomasını görmeden inanmam. Şaka olabilir.