bugün

bu topraklarda yaşayan diğer insanları yok saymak, onları bir şekilde sindirmek ya da ortadan kaldırmak hususunda sıranın gelmesi vakasıdır.
en basit tanımla bu şekilde anlatabiliyorum. burada her daim anlatmaya çalıştığımız şeyler var ama ben artık yoruldum ve aynı zamanda sıkıldım. ama şunu da bilin ben ne ermeniyim, ne de kürtüm. ben sadece insana değer vermenin her şeyden önce olduğunu düşünüyorum. çok basit ya, şu anda hala psikolojisi içinde olduğum için söylüyorum; açın seven pounds'u izleyin. izleyin, izlettirin. insan olma değerlerimizi kaybediyoruz heeey! uyanma vakti geldi diyoruz ama dinletemiyoruz kimseye.

bu şekilde yazılıp çizilince sadece bir tarafa sesleniyoruz gibi oluyor sanırım; hayır! türkler, kürtler, ermeniler... hepiniz, hepimiz!

hepinize;
kimin topraklarından kimi kovuyorsunuz?
zamanında emperyalist güçlerin vaadlerine kanan ermeniler 500 bin türk'ü sebepsiz yere katletmiş. pkk denen sözde marksist-leninist, özde kürt milliyetçisi emperyalizm kuklası örgüt, insan hakları uğruna(!) 30 bin askerimizin ve türk kürt ayırmadan binlerce vatandaşımızın canına kıymış, buna rağmen bu örgütün ülkedeki siyasi kanadı kürt nüfusunun ezici çoğunluğunun desteğini almış ve nerdeyse tüm dünya tarafından artık yasadışı terör örgütü olarak kabul edilmesine rağmen hala meydanlarda özgürce desteklenebiliyor, bayrakları sallanabiliyor. sense hala kalkmışsın, ermenilerden sonra sıra kürtlerde! bik bik bik. yuh be, bu kadar da kör olunmaz ki.

tanım: iyi niyetli saf insan sloganı.
+hepimiz kürdüz!
-s.ktir lan! ağzını burnunu kırarım, kötürüm ederim seni. defol burdan! şaka yapiyor bi de sözde utanmaz!
başlık yanlış açılmıştır. "kürtlerden sonra şimdi de sıra ermenilerde" olmalıydı. zira trt kürtçe yayından sonra şimdi de ermenice yayına başlamıştır. *
ermenileri geçiyorum, antalya gibi biryerde bile sokakta saat 6'dan sonra rahat yürüyemememizi sağlayan kürtlere bu hükumetle, bu rte ile sıra gelmez hocam. bir de erkeğim. öyle düşün.
yani cidden merak ediyorum, şu sloganı neye dayanarak üretiyosunuz ve destekliyosunuz? etrafta sistematik bi şekilde katledilip fırınlarda yakılan kürtler mi var? ya da genelkurmay ve hükümetin yakın gelecekte planladığı bi soykırıma dair gizli bi belge mi ele geçirdiniz? sorun ne ulan?

hadi bunu da geçtim, doğuda kürt insanının iliğini sömüren, batıda ise hukukun üstünlüğüne inanmış tek bi bireyi aşiret anlayışıyla sindirmelerinde başlıca rolü oynayan ve bu sebeple antipati toplamalarına neden olan feodaliteyi eleştiren tek bi entry girdiniz mi? hadi vakti zamanında oy uğruna t.c hükümetleri de destekledi bu düzeni, peki o saygı duyduğunuz özgürlük savaşçısı(!) dtp milletvekillerinden feodal düzeni eleştiren tek bi beyanat duydunuz mu? ve hatta ahmet türk'ün bizzat kendisinin aşiret reisi olduğundan haberiniz var mı?

varsa yoksa suçlu t.c!
sorunların çözümü için önce samimiyet gerek.
Kürtlerin gördüğüm kadarıyla olmasını daha fazla istediği olay.Cidden bazı yazarların belirttiği gibi anlamıyorum sizi. Kürt cumhurbaşkanı bile var bu ülkenin hani nerede ayrımcılık?Türkler bu kadar çok söylemiyor kürt katliamı sözünü siz neden bu kadar taktınız?Olanı geçtim dileklere gelirsek Türk ailelerinin çoğunluğunun istediği eylemdir.Devlet bugün git kes serbest dese (ki demez ) binlerce insan alır eline silahı "sikerim adaleti çekerim emaneti" sözüyle dayanır kapılarına.Haksız da değildir.iki de bir af çıkan bir ülkede adaletin olduğunu zaten kimse savunamaz. Ama unutmadan söylemek te gerekir: Gün gelecek ve herkesin sabrı taşacak. Herkesin bir limiti var.Kimse bayrağının yakılmasına,evlatlarının öldürülmesine sonsuza kadar dayanamaz. Bilgilerine...
1920'lerde nurettin paşa tarafından bir kürt isyanının bastırılması sırasında "zo diyenleri tepeledik, şimdi sıra lo diyenlerde" şeklinde dillendirilmiştir.
1938 yılında dersim'de ilk adımı tatbik edilen proje.
hiç olmayacak bir eylemdir. Ama diyelim ki oldu ve milyonlarca Kürt, kendi topraklarından "kovuldu", yollarda da derin devlet destekli "çetelerin" sadırılarıyla yüzbinlercesi öldü. Gerekçelerimiz hazırdır:

1) kürtler dış güçlerden destek alıp ayaklanmaya kalktılar. ABD, AB ve Rusya hep bunların arkasındaydı.
2) bizi sırtımızdan vurdular. Ordumuza mayınlar döşediler. milyarlarca dolarımız uçtu gitti.
3) masum yavruları öldürdüler.
4) kısaca ihanet ettiler.
5) zaten hiç bir yerde çoğunluk da değillerdi.

Şimdi bu gerekçelerin çok benzerleri Ermenilerin başına gelenler için dillendiriliyorsa, pekala Kürt sorununa da benzer bir "çözüm" olabilir.

Derseniz ki "PKK tüm kürtleri temsil etmiyor" o zaman derim ki, "hınçak-taşnak örgütlerinin üye sayısının anadolu ermeni nüfusuna oranından haberin var mı? veya rus ordusundaki ermeni birliklerinin ne kadarının anadolu ermenisi, ne kadarının ise 'rusya ermenisi' olduğunu biliyor musun?" 1915'te anadolu ermeni nüfusunun çok büyük bir çoğunluğu "milliyetçilik" kelimesinin anlamını bile bilmeyen köylülerden oluşmaktaydı. ihtimal ki bugün kürtler arasındaki "milliyetçilik duygusu" o zamanın ermenilerinden çok çok daha yüksektir.

Yok eğer kürtler için "kardeşimiz" diyorsak ve böyle bir vahşi çözümü önermiyorsak, o zaman ermenilerin suçu neydi? müslüman olmamaları mı?
ermenilerin saçma iddaalarından sonra,şimdide sıra kürtlerin saçma iddaaları.

türkiye cumhuriyeti bir bütündür,parçalanamaz.
türkiye sınırları içinde türk kültürünü benimseyen,türk tarihini benimseyen,ben türk vatandaşıyım diyen her yurttaş;din,dil,ırk ayrımı yapmaksızın türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır.
buna uymayığ ülke bütünlüğünü bölmek isteğen gereken cezayı öder.
(bkz: atatürk milliyetçiliği)
ilk defa general nurettin sakallı (nam-ı diğer sakallı nurettin paşa) tarafından dile getirilmiş fikir.

"bu ülkede zo diyenlerin kökünü kazıdılar. lo diyenlerin kökünü de ben kazıyacağım."

kendisinin ömrü yetmedi.

gelecekte neden olmasın? (bkz: bir politik subayın güncesi/#5449376)
sonra da sıra türklerde... diye devam etmesi gereken komünist zırvası.

ilkin sovyet rusyanın kışkırtmaları yüzünden ermenilerle kanlı buçaklı olduk. sonrasında komünist örgüt pkk, kürtlerin ölmesine sebebiyet verdi. ve şimdi onlar yok olduğunda binlerce yıldır kardeşimiz olan ermeni ve kürtler yanımızda olmayacağı için komünistlerin tehditi karşısında güçsüz kalan türkler ezilmeye mahkum olacaktır.

tehlikenin farkın da mı sınız?(-da ve -mı ayrı)
ermeni soykırımı geyiğinin esas ortaya çıkma sebebi olan slogandır.

çünkü; türkiye cumhuriyeti "soykırımcı" olarak yaftalanırsa, yarın öbür gün güneydoğuda çıkacak olan isyanlara "bm" veya "abd" müdahalesi meşru kılınacaktır. dünya kamuoyunda "türklerin ermenilerden sonra kürtlere yapmaya çalıştıkları soykırım engellendi" şeklinde yankı bulacaktır.

türkiye ve dünyada yapılan propagandanın esas maksadı budur. devletler bazında resmi olarak kabul edilmese de; son derece profesyonel şekilde reklamı yapılan "ermeni soykırımı" meselesinin ehemmiyeti buradan kaynaklanmaktadır.

türkler senin soyunu kırmaya meyilli olsa, sen bu kadar şımaramazdın zaten a gafil. biz de hala içinde 3-5 tane "ne mutlu türküm diyene" lafzını düstur edinmiş adam var diye, kurunun yanında yaşıda yakmamak için oluşmuş, gelişmiş vicdan var diye o coğrafyadasın.

biz bilmiyo muyuz, 7 sülalenizi kırıp pkk sorununu kökten çözmeyi?

ulan bizim gibi koynunda yılan beslemeyi alışkanlık haline getirmiş millet bulmuşsun hala daha tıslıyosun be.
soykırım diye nitelendirilen ermeni techiri olayının yakında kürtlere uygulanacak şeklidir.