bugün

bugün fark ettiğim olay. üstadın besteler mükemmel ama sesi can çekişen ördek gibi.
bağlama gibi çaldığı gitaristliğiylede övünerek. her platformda saatlerce "işte ben bilmem kaç yılında şunu yapıyodum yabancılar daha yeni buluyo arasın dursunlar efendim" muhabbeti yapması eklenince sövülesi durumdur. tamam öncüdür, erkin babadır, severiz de "biz sanatçının ahlaklı zamanda götü kalkık olmayanını severiz".
son reklam filminde de görüldüğü gibi erkin koray'ın sesi kulakları tırmalarcasına çok berbat.
dinleyicilerine allah kolaylık versin. bize bu insanı dinletenlere de yazıklar olsun.
sanattan anlamayan yazar söylemidir. girişi yeter;

http://www.youtube.com/watch?v=BstipCT6GKI
Hem sesi, hem şarkıları, hem karakteri, berbat olan bir adamdır.
sahnesi güzeldir. sesine karar verebilecek bilgi birikimine sahip değilim ama sahnede devdir.
Sesin degil, sozun özüdür kafi olan.
güzel veya güçlü ses, renki ya da siyah gözlü olmak, uzun boylu olmak gibi ender bulunan bir özelliktir, özellikle türk genlerinde. lakin güzel sese sahip olmak iyi şarkıcı olmak için yeterli değildir. öncelikle önemli olan doğru,etkili yorumdur. dünya genelinde başarılı olabilmiş yüzlerce şarkıcı arasında sesi gerçekten güzel olanlar nadirdir. zaten sesin güzel olup olmadığı da biraz görecelidir.

örneğin kimierine göre kibariye nin sesi kısık, tahriş olmuş, bademciklerini üşütmüş gibidir ama bir çoğuna göre son derece yanık, duygusal hatta uzmanlara göre ender bulunan bir sestir. ibrahim tatlıses bilmemkaç oktavlara çıkıyormuş, pavarotti gibiymiş sesinin gücü, kalitesi ..vs ama bu insanlar sadece sesleri ile değil kendi tarzlarında çok iyi şarkıcılar oldukları için başarılı olmuşlardır.

erkin koray, mazhar alanson hatta barış manço mükemmel sesli sanatçılar değildir. filanca oktavlara çıkamazlar ama mükemmel şarkıcılardır. kendi seslerinin bilincinde, kendi seslerine en uygun şekilde şarkı söyleyebilen, duygu katabilen sanatçılardır.

dünyanın en güzel sesi gelsin şarkı söylemeyi bilmiyorsa onu dinlemek işkence olabilir ama şarkı söylemeyi biliyorsa dünyanın en vasat sesinden bile güzel şarkılar dinlenebilir. erkin koray kendini bu anlamda çoktan kanıtlamış bir ustadır. bu saatten sonra bunu tartışmak bile saçmalık ötesi.
günün tüm boyu, playback olmazsa programlara çıkmayacak olan şarkıcıları dinleyen insanların tespiti.
yanlış bir tespittir.
kulak zevkine sıçayım, sana puanım 1 kanka. *
bu görüşü savunanlar neşet babanında sanatçı olmadığını savunan tayfadır. farklı olmak için yapmadıkları dalga yok. ulan muhalefet olacağım diye saçma sapan şeyler yapıyorsunuz. sizin muhalefetliğiniz lisede 0.7 uç kullanan çocuklara inat 0.5 uç kalem kullanan ergen kafası. erkin korayada laf etmek sizin gibi hayatta bir sikime yaramayan insanların ,ağzına almaması gereken bir tartışma . siz gidin bir baltaya sap olun sonra adam eleştirin. mantar görmemiş tirbişonlar sizi.
(bkz: sesden anlamayan sozluk yazari)
neresi kotu anlayamadim
Haklı çıkarım. Türk toplumunun gereksiz dokunulmaz yaptığı rockcidir.