bugün

Kapitalizmin geldiği son noktadır efendiler. Mehmet ali alabora, erkin koray gibi devrimci görünümlü, parayı seven sanatkarlarımızın son hali budur. Bunları görünce aklıma coca cola'nın bir milyon dolarlık reklam teklifini reddeden volkan konak samimiyeti geliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=fQRxE9q6QCI
hayatında hiç bir dönem kendini "devrimci", "solcu" veya "komünist" olarak nitelememiş veya örgütlü herhangi bir eylemin içinde olmamış bir sanatçı olarak erkin koray'ın kendi seçimidir. hatta illa siyasal tercihi öğrenilmek isteniyorsa:
(bkz: erkin koray ın oyunu mhp ye vermesi)
eski solcudur ama eskilerde kalmıştır solculuğu, devir banka reklamı devridir.
Ilk izledigimde beni derinden etkileyip gozlerimi yasartan hadisedir. Memleketimin bu guzel insanini bu duruma getirmek zorunda birakan adi serefsiz duzen utansin, ben yine onun ve durusunun arkasindayim.
bir banka reklamında oynamanın nesi gözlerinizi yaşarttı, neye üzüldünüz bu kadar anlamış değilim. adam parasız kaldığı zaman siz mi hesabına havale yollayacaktınız ha?
kendisi hiçbir zaman sosyalist/komünist olmamıştır. Milliyetçi görüşleri olan bir adamdır erkin koray. Yıllarca devrimci geçinip her türlü naneyi yiyenlerin eleştirmemesi gerekir. He yaptığı doğru mudur değildir. Para babalarının, insanın iflahını sikenlerin reklamlarında oynamak doğru değildir.
çocuğunu bile "ben bu düzende okula göndermem, eğitimini kendim veririm" diyen bir ustanın bile kapitalizme direnememesidir.
her ne kadar elim kırılaydı demiş olsa da son seçimlerde oyunu mhp'ye vermiş olduğunu açıkça beyan etmiştir bu bir.
kapitalist çarklar hede hödö diye atıp tutanlar, bu adam nasıl geçiniyor? şarkılarından telif ücreti falan mı alıyor? tabii ki reklama da çıkacak, barlarda da çalacak ne yaparsa yapsın helal olsun erkin baba'ya bu yollar.bu da iki.
o değil de, eşekli, tavuklu bremen mızıkacısı olmuş.
bankalarda çalışanın papua yeni gine'li olduğunu zannedenleri şaşırtmıştır.

lan hırt, işsizlik ortamında bankalar olmasa, o olmasa, bu olmasa kim, nerede çalışacak?
erkin koray gayet iyi yapmış oynamakla.
ayrıca epey yaşlandığını da göstermiştir.

* adam iyice çökmüş, sesini duymasam tanımazdım valla.
"sanatçı" kimliğinin düşmesine neden olmuştur.

artık sadece şarkıcıdır...benim gözümde.
öyle bir geçer zaman ki... adlı eserini anımsatmıştır.
Parası bitmiştir belki de kim bilir... Şayet durup dururken böyle bi saçmalık yapmaya ne hacet var...
mhp ye oy vermesi falan değil de, hani bu kızını sisteme gıcık olduğundan okula falan göndermemişti ya, o geldi aklıma.

uğur yücel'in coca-cola reklamında oynaması kadar koymadı ama.
olabilir. zira şener şen de bir reklamda rap yapmıştı. ceza da vardı sanırım o reklamda.
ne var bunda amına koyim dedirtir. nedir yani oynayamaz mı kardeşim? sen araba alırken, ev alırken sike sike gidiyorsun ama o bankaya kredi çekmeye ? ee cüzdanında bir o kadarda kredi kartı var. ne konuşuyorsun o zaman tatlı su sosyalisti seni? işiniz gücünüz kelime yapmak.