bugün

kadın erkek ilişkilerinde sık görülen durumların başında gelir. bir çok erkek özel hayatında bu türden bir kadınla flört ediyorsa bu sorunu ilişkinin başından sonuna kadar yaşar. kendinden fazla para kazanan, kendinden daha iyi bir statüteye sahip, daha bilgili, kariyerli ve başarlı kadın, erkeğin kendisine verilen güçlü, otoriter, sahiplenen, kol kanat geren ve son sözü söyleyen rolünü zedelenmesine bu da ilişki de bir çok sorunun çıkmasına yol açar.

bir erkek ne kadar erkekse bu sorunu o kadar yüksek yoğunlukta yaşayacaktır. yaşamaması için modernize olması yani her erkeğin içinde bulunan dişililiği ortaya çıkararak uzlaşma yoluna gitmesi gereklidir. çoğu kişi erkeklerin kendinden üstün bir kadına tahammül edememesini erkeğin kendine güvenin olmamasına bağlar. bu yanliş değildir fakat eksiktir.

diğer yandan bir kadın ne kadar dişi ise o kadar çok sahiplenilme arzusu duyar. kadın erkek fitnatının kökeninde olan bu durum bir zamanlar kol-kas, fiziksel kuvvet olarak var iken günümüzde güç; yeterli para, iyi şöhret, güzel meslek veya zor durumlarla baş edebilme ve üstesinden gelebilme kabiliyeti, dirayetli olmak, sakin bir şekilde ailenin fertlerinin önüne çıkarak sorunları halledebilmekten geçmektedir.
(bkz: doğanın kanunları)
ezik duruma düşme korkusundan kaynaklanan sebep.

(bkz: kompleks)
kadın erkekten bir adım geride ve erkeğe nazaran daha az gelişmiş olduğu için normal karşılanabilir.
bir kadının haykırışı.
Dogru olabilir ancak bir de su vardir ki guler misin aglar misin; erkek karsisindaki gerizekali ya da dusuk kaliteli vb kadina tahammul edemez, bos kafaliligi yuzunden kendini cok bir sey sanan kadin da "iste kendilerinden ustun kadina tahammulleri yok" der.

O ayrimi iyi yapmak lazim. Ben olmasam ne olur bana gerek var mi? Bu hayattaki en buyuk basarim ne? Diye sormali insan kendisine..
erkeklerin genel olarak yaptığı saçamlıklardan sadece bir tanesidir.
yanlıştır. erkeklerin kibirli kadına antipatisidir asıl olan.
benden daha fazla şınav çeken kadına hele benden daha fazla bıyığı olan kadına hiç tahammül edemiyorum.
kafeye gidilir erkek verir siparişi, kadın garsona el kaldırdığında erkek gözlerini patlatır. sinemaya gidilik bileti erkek alır kadına sen bekle der. parayı erkek verir. eğer ekekte o an para yoksa kadın daha önceden parayı erkeğe verir ki erkek herkesin içinde kadınının parasını cebinden almasın. erkek üstün olma çabasındadır bu barizdir. sen dur ben bakarım, ben giderim, ben öderim. bu cümleleri kadın kursa erkek o kadından koşarak uzaklaşır.
genelde kendinden iyi araba kullanan örneğin yeşil ışıkta kendinden hızlı kalkan kadınlara karşı ayan beyan hissedilen tahammülsüzlüktür.
"çünkü ben erkeğim" psikolojisi.
güncel Önemli Başlıklar